ÜÇ AYLAR’DA YAPILACAK DUA VE İBADETLER

Üç Aylar’da yapılacak dua ve ibadetler nelerdir? Kandil gecelerinde nasıl dua ve ibadet yapılmalı? Gönül dünyamıza huzur veren Recep, Şaban ve Ramazan aylarında yapılacak dua ve ibadetler.

Üç mübarek ay olan Recep, Şaban ve Ramazan-ı Şerif bulunduran Üç Aylar’da ayrıca Regaip, Miraç, Berat ve Kadir geceleri gibi İslam dinince önemli kabul edilen gün ve geceler bulunuyor.

MÜBAREK GECELERDE YAPILACAK İBADETLER

RECEP, ŞABAN VE RAMAZAN'DA YAPILACAK İBADETLER

ÜÇ AYLAR’DA YAPILACAK GENEL İBADETLER

ÜÇ AYLAR’DA PEYGAMBERİMİZİN YAPTIĞI DUA

Üç Aylar, Rahmân olan Allah’ın rahmetinin sağnak sağnak yağdığı aylardır. Bereket ve feyzinden istifade etmesini bilenler, bu aylardan büyük kazançlar elde ederler. Bu bakımdan üç ayların kıymeti pek büyüktür. Ahiret sermayesinin artmasına vesile olan kudsî aylardır.

Resûlullah Efendimiz ümmetine şu duayı telkin etti:

اَللّهُمَّ بَارِكْ لَنَا فيِ رَجَبٍ وَ شَعْبَانَ وَ بَلِّغْنَا رَمَضَان

“Ey Allâhʼımız! Receb ve Şâbânʼı mübârek eyle, Ramazanʼa mülâkî eyle/ulaştır.” (Taberânî, Evsat, IV, 189; Beyhakî, Şuab, V, 348. Krş. Ahmed, I, 259)

Üç Aylar, dua ve tövbelerimizin kabul edilme ümidini daha fazla hissedeceğimiz aylardır. Recep Ayı ile başlayan, Şaban ile devam eden ve Ramazan Ayı ile sona eren Üç Aylar’ı dualarla ibadetlerle geçirmek çok önemlidir.

ÜÇ AYLAR'DA OKUNACAK DUALAR VE TESBİHLER

ÜÇ AYLAR'DA OKUNACAK DUALAR VE TESBİHLER

ÜÇ AYLAR DUASI

ÜÇ AYLAR NE ZAMAN?

2020 DİNİ GÜNLER

2020 DİNİ GÜNLER

ÜÇ AYLAR’IN FAZİLETİ VE ÖNEMİ NEDİR?

ÜÇ AYLAR’IN FAZİLETİ VE ÖNEMİ NEDİR?

ÜÇ AYLAR ORUCU NEDİR, NE ZAMAN TUTULUR, KAÇ GÜN TUTULUR?

CENÂB-I HAKK’A YAKLAŞMA MEVSİMİ: ÜÇ AYLAR

BİR MÜSLÜMAN ÜÇ AYLAR’I NASIL DEĞERLENDİRMELİ?

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

  • Emeği geçen tüm insanlara demek istediğim, Allahu Teala razı olsun, imanlı yaşayıp imanla göçmeyi nasip etsin inşallah. Dualarım oummedi Muhammed dua eder dua beklerim.

Yorum Ekle