SUREYİ KIZIN VASİYETİ OKUYANLARI AĞLATIYOR!

Esed'in zulmü yüzünden ülkelerini terk edip başka ülkelere sığınan Suriyeli mülteciler, çok büyük sıkıntılar yaşıyor. Başta Aylan Kurdi olmak üzere Suriyeli çocukların yaşadığı dramlar tüm dünyayı üzüyor. Son olarak bir Suriyeli çocuğun ölmeden önce yazdığı vasiyet mektubu okuyanları ağlattı. Kendini bir tabutun içinde çizen kız, aç olarak öleceğini belirttiği mektubunda "Ey Ölüm meleği! Acele et ve ruhumu al ki artık cennette yemek yiyeyim. Ben çok açım. Ve ey ailem! Benim için korkmayın. Ben sizin yerinize de cennete yiyebildiğim kadar çok yiyeceğim" diye yazdı.

Dünyada son iki yıldır büyük bir dram yaşanıyor. Esed zulmünden kaçan Suriyeli mülteciler başta Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir yanına dağılıyor. Ancak bütün Suriyeli mülteciler gittiği yerlerde sıkıntılar yaşıyor. Bu yolculukta en çok etkilenenler ise çocuklar oluyor. Geçen yıl Aylan Kurdi boğularak hayatını kaybetmişti. Çocukların dramını en iyi anlatan olaylardan biri de dün yaşandı.

(Vasiyet mektubu)

suriyeli-kizin-vasiyet-mektubu-herkesi-aglatti-h1449915924-eaff26

Suriyeli küçük bir kızın yazdığı vasiyet mektubu, vicdanların nasırlaştığını bir kez daha gözler önüne serdi.

''EY ÖLÜM MELEĞİ! ACELE ET VE RUHUMU AL Kİ ARTIK CENNETTE YEMEK YİYEYİM''

Sosyal medyada paylaşım rekorları kıran Suriyeli kız, çizdiği resimle tabutun içinde kendini tasvir ederken, ailesine yazdığı vasiyette, "Bu benim vasiyetimdir. Canım annecim! Senden benim güzel gülüşlerimi hatırlamanı ve yatağımı olduğu gibi bırakmanı istiyorum. Ve sen ablacığım! Arkadaşlarıma de ki: ’O açlıktan öldü...’ Ve sen abiciğim! Üzülme; ama, ikimiz birlikte, ’Biz açız!..’ dediğimizi hatırla. Ey Ölüm meleği! Acele et ve ruhumu al ki artık cennette yemek yiyeyim. Ben çok açım. Ve ey ailem! Benim için korkmayın. Ben sizin yerinize de cennete yiyebildiğim kadar çok yiyeceğim" diyerek, okuyanların yüreklerini parçaladı.

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle