Siyonistlerin Organ Hırsızlığı Deşifre Oldu

Her gün en az bir Filistinliyi katleden İsrail’in vahşet karnesi kabarıyor.

Filistin’in BM Temsilcisi Mansur, BMGK Başkanı’na yazdığı mektupta, İsrail’in öldürdüğü Filistinlilerin cenazelerini “korneaları ve bazı organları çalınmış” halde teslim ettiğini belirtti. Mansur’un sözünü ettiği tıbbi sonuçlar, Tel Aviv’in organ hırsızlığına dair daha önceki raporları da doğrulamış oldu.

Filistinlileri dünyanın gözü önünde acımasızca öldüren İsrail'in bir yandan da organ hırsızlığı yaptığı ortaya çıktı. Filistin'in Birleşmiş Milletler (BM) Temsilcisi Riyad Mansur, İsrail'in öldürdüğü Filistinlilerin cenazelerini “organları çalınmış” halde teslim ettiğini belirtti. El-Arabi el-Cedid gazetesinin internet sitesine yer alan habere göre, BM Güvenlik Konseyi kasım ayı başkanı olan İngiltere'nin BM Daimi Temsilcisi Matthew Rycroft'a mektup yazan Mansur, “Ekim ayı boyunca işgal güçleri tarafından öldürülen Filistinlilerin cenazeleri geri verildiğinde yapılan tıbbi incelemeler, cesetlerin kornealar ve bazı organlar eksik halde teslim edildiğini gösterdi” ifadelerini kullandı. Filistinli Temsilci, 3 Kasım'da gönderdiği mektupta, bu sonuçların, daha önceki organ hırsızlığına dair raporları da doğruladığını vurguladı. İsrail'in BM Temsilcisi Danny Danon ise, Mansur'un suçlamalarının “açık bir anti-semitizm” olduğunu iddia ederek skandalı Yahudi karşıtlığı söylemiyle örtmeye çalıştı.

TESLİM EDİLMEYEN CENAZELER

İsrail işgal güçleri, ekim ayında Doğu Kudüs, Batı Şeria ve Gazze'deki saldırılarında en az 70 Filistinliyi katletmiş, bunların birçoğunu da “bıçakla saldırı girişiminde bulundukları” iddiasıyla öldürdüklerini savunmuştu. İsrail yönetimi, geçtiğimiz ay cenaze törenlerinin gösterilere dönüşmesine engel olmak gerekçesiyle, Filistinlilerin cenazelerini ailelerine teslim etmeyerek askeri mezarlıklara defnetme kararı alırken, Riyad Mansur'un “organ hırsızlığı”na yönelik açıklamaları, öldürdüğü Filistinlilerin cenazelerini uzun süre ailelerine vermeyen Tel Aviv'in gözlerden uzakta ne gibi bir planı olduğuna dair de ipucu veriyor.

İSRAİL MAFYA GİBİ ÇALIŞIYOR

İsrail'in organ çalmasına dair geçtiğimiz yıllarda da skandallar yaşanmıştı. İsveçli gazeteci Donald Buastrum, ülkesinde yayımlanan Eftum Biladit gazetesinde çıkan yazısında, başında ABD'li hahamların ve siyasilerin yer aldığı organ mafyası makalesiyle tepkileri ve dikkatleri üzerine çekmişti. El Cezire televizyonuna konuşan Buastrum, İsrailli organ mafyasının öncelikli pazarının ABD olduğunu belirterek, bu örgütün 1948 yılından beri var olduğunu ve yüzlerce Filistinli çocuğun iç organlarının satıldığını ifşa etmişti. İddialarının kaynağı sorulan İsveçli gazeteci, araştırmaları sırasında, tanıklarla görüşmesinin yanı sıra içleri boşaltılmış gençlerin mezarlarında inceleme yaptığını ifade etmişti. Buastrum ayrıca, sadece Filistinli çocukların değil Cezayirli çocukların da kaçırılarak iç organlarının alındığını ve ABD'de satıldığını söylemişti.

Kaynak: Yeni Şafak

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle