SINIFLAR RAMAZAN İÇİN SÜSLENDİ

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Köln Eğitim Merkezinde öğrencilere ramazan bilincini aktarabilmek için sınıflar süslendi.

Haftasonu ders gören öğrencilerin yardımlarıyla DİTİB Eğitim Merkezi, ramazının manevi iklimine hazırlandı.

"ÇOCUKLARIMIZIN, RAMAZANIN MANEVİ ATMOSFERİNİ HİSSETMELERİNİ İSTİYORUZ"

Ramazan ayında görsel bir ortam oluşturmak istediklerini ifade eden Din Görevlisi Naci Şengün, "Ramazan ayı geliyor ve eğitim merkezimizin girişinde öğrencilerimizin görebilecekleri geçiş güzergâhında din görevlisi arkadaşlarımızla ramazan süslemesi yaptık. Amacımız çocuklarımızın ramazanın ruhunu sadece ifadelerimizle değil, yaptıklarımızla, süslemelerimizle maneviyatı hissettirmek ve ramazan kültürümüzü canlandırmaktır. Karagöz - Hacivat, ramazan davulcusu, maniler ve mahyalarımız bir kültür zenginliğimizdir. Ve çocuklarımız bunları unutmamalıdır. “ dedi.

"RAMAZANI AYINI ÖĞRENCİLEMİZE HİSSETTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ"

Bazı özel günlerde, aylar öncesinden görsel süslemelere başlandığını, bunu da çocukların gördüğünü dile getiren din görevlisi Merve Şengün ise bayram ve ramazanı çocukların hissetmelerindeki öneme vurgu yaparak şunları kaydetti: "Ramazanın maneviyatını biz de bir nebze olsun yaşatmak istiyoruz. O sevinci çocuklarımıza verebilirsek, hissettirebilirsek ne mutlu. O sebeple değişik dekorasyonlarla süsleme yapıyoruz, balonlar asıyoruz, yani ramazanı en güzel şekilde, en manalı şekilde, öğrencilerimize hissettirmeye çaba gösteriyoruz.“

Ramazan ayının arefesinde DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, sınıfları gezerek öğrencilerin ramazan aylarını tebrik etti.

Diyanet Haber

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle