ŞİA VE ŞİÎLİK MÜCÂDELESİ

Bu eser, temiz ehli beyt davasına bulaştırılan saçma sapan fikir ve davranışları ayıklamak gayesini güdüyor. Bu yolda reform teklifi ile ortaya çıkan müellif'in babası da aynı gaye uğrunda çalışırken öldürülmüştür.

İslâm Âlemin'de, Cenâb-ı Hakk'ın emri olan “ittihad” ve “ittifak”ı sarsıp yok eden en büyük âmîl “Şia” dır!.. Temelinde Abdullah İbni Sebe adındaki yemenli bir yahudinin parmağı olan şia!.. Asırlarca devam ettikten sonra nispeten küllenmiş olan bu kadim fitne İran İslâm (!..) inkılâbıyla birlikte yeniden alevlenmiş ve başta Türkiyemiz olmak üzere bütün İslâm Âlemi'ni bir kere daha sarsmaya başlamıştır!.. Bu gerçekleri kavramak için kendiside bir şia âlimi olan müellifin kaleminden ibretle okuyunuz.

OKUYUCU YORUMLARINDAN BAZILARI

"Şia olan bir alim tarafından yazılması kitabı dahada anlamlı kılmıştır. Bu alim,sonradan oluşan yanlışları çok güzel bir şekilde değerlendirip ortaya koymuştur. Bu din yalnızca allaha ait olduğuna göre,hiç kimse bu dini kendi tekeline alamaz.Eğer ortada bir yanlış varsa bunun üzerine gidip o yanlışı düzeltme çabasına girmek gerekir. Musa el Musavi de aynı şeyi yapmıştır. Sahabelere ve halifelere küfreden bir zihniyetin İslam diniyle alakasının olmadığını ortaya koymuştur. Kitapta ayrıca mut'a, takiye, imamet, mezar başlarında yapılan yanlışlıklar,beş vakit namaz ve kuranın tahrif edilmesi meselelerini de geniş bir şekilde bulabilirsiniz. Şiaların da, sünnilerin de bu kitabı okumalarını isterim. Böylelikle birbirlerini daha iyi anlarlar ve gerçekten."

ianın gerçeklerini bir Şiiden dinlemek isteyenler için güzel bir kitap. Okuyunca bazı gerçekleri çok daha iyi anladım."

Kitap: Şia ve Şiîlik Mücâdelesi

Yazar: Prof. Dr. Musa El-Musavi

Yayınevi: Sebil Yayınevi

Yayın yılı:  1995, 174 sayfa

İletişim: www.sebilyayinevi.com

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle