SABAH NAMAZINDA GENÇLERLE BULUŞMA

Üç günlük programı kapsamında Adana’da bulunan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, sabah namazında Sabancı Merkez Camiinde gençlerle birlikte sabah namazı kılarak onlarla sohbet etti.

Kainatın uyanmaya başladığı bir zamanda uyanık olmanın ve Allah’ın huzurunda olmanın büyük bir nimet olduğunu belirten Başkan Görmez, “Kainatın uyanmaya başladığı bir zamanda çünkü her sabah bir diriliştir. Dirilişin yaşandığı zamanda insanların yüce divanda olması, uyanık olması, Allah’ın huzurunda olması büyük bir nimettir. Bu nimeti bize bahşettiği için Allah’a sonsuz hamdüsenalar olsun” dedi.

Tabiatın uyanmaya başladığı bir zamanda sabah namazını kılan birinin Allah’ın koruması altında olacağını ifade eden Başkan Görmez, sabah namazı sonrası gençlerle olan sohbetinde şunları söyledi:

SABAH NAMAZININ FAZİLETİNİ BİLSENİZ!..

“Yüce Peygamberimiz buyuruyor ki, ‘Her kim sabah namazını kainatla beraber, tabiatla beraber dirilerek, haşrolarak eda ederse, o Allah’ın koruması altındadır’ Sevgili gençler, hep Allah’ın korumasında olasınız. Allah’ın koruması üzerinizden eksik olmasın. Başka bir hadisi şerifinde de Sevgili Peygamberimiz şöyle buyuruyor, ‘Eğer siz her sabah böyle uyanıp gelip cemaatle sabah namazı kılmanın faziletini, kıymetini bilseydiniz, gücünüz yetmediği zamanlarda sürünerek gelirdiniz’ Ama Allah bize güç vermiş, kuvvet vermiş, nasip etmiş, hep beraber geliyoruz yüce divanda duruyoruz, Allah’ın huzurunda bu güzel ibadeti eda ediyoruz. Allah bizden güç ve kuvveti almasın. Allah bizden kainatla beraber dirilme gücünü hiçbir zaman almasın.”

namaz_cocuk

Kur'an’ın bir talimatlar manzumesi olmadığını, Kur'an’ın kuluyla Allah arasındaki bir konuşma olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Görmez, şöyle devam etti;

“Kur’an sadece bir talimatlar manzumesi değil, Kur’an kuluyla Allah arasındaki diyalogdur, konuşmadır aynı zamanda. Yüce Rabbimiz her bir insana değer vermiş ve her bir insana kendi varlığını anlatmaya, kendi varlığını ispat etmeye çalışmış. Sevgili gençler, kendinizi Kur’an mahrum bırakmayınız. Kur’an sizin yaratılış gayenizi anlatan yegane kitabınızdır. Rabbimiz bizleri bu ayetleri anlayan, idrak eden kullarından eylesin. Rabbimiz bizleri bütün sarp yokuşları, hayatın bütün sarp yokuşlarını tırmana bilmek için bizle lütuf eylesin. Rabbimiz bizleri daima doğru yola katsın. Varoluşun gayesini, yaratılışının hikmetini kaybedenlerden eylemesin”

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle