PEYGAMBER EFENDİMİZE YAPILAN BÜYÜ NASIL BOZULDU?

Hz. Peygambere nasıl büyü yapıldı? Peygamberimize yapılan büyü nasıl bozuldu? Peygamber Efendimize yapılan büyünün kim tarafından, nasıl yapıldığı, belirtileri, nereye gizlendiği ve nasıl bozulduğu hadisler ışında anlatılıyor.

Yahûdîlerin ileri gelenleri, Müslüman olduğunu açıkladığı hâlde münâfıklık yapan ve sihirbazlıkta çok mahâretli olan, Yahûdîlerle anlaşmalı Lebid bin A’sam’a: “Sen bizim en bilgili sihirbazımızsın! Muhammed erkeklerimizi ve kadınlarımızı sihirledi. Biz ona karşı hiçbir şey yapamadık. Sen onun bize neler yaptığını, dînimize nasıl aykırı davrandığını, bizden kimleri öldürdüğünü veya sürgün ettiğini gördün. Biz, bütün yaptıklarına karşı O’nu sihirleyip cezâlandırmak üzere seni vazîfelendiriyoruz!” dediler ve Varlık Nûru’na sihir yapması için de üç dinar (altın) verdiler.

PEYGAMBER EFENDİMİZE NASIL BÜYÜ YAPILDI?

Lebid, Peygamber Efendimiz’in saçlarından birkaç tel elde etme yolları aramaya başladı. İstediğini elde edince, ona birtakım düğümler attı ve üfledi. Bu düğümlenmiş ve üflenmiş saçları erkek hurmanın kurumuş çiçek kapcığının içine koydu. Sonra, onu götürüp bir kuyunun içindeki basamak taşının altına yerleştirdi.

BÜYÜ BELİRTİLERİ

Lebid sihir yaptıktan sonra Resûlullâh -sallâllâhu aleyhi ve sellem- hastalandı. Gözlerinin feri de azaldı. Hastalığı günlerce sürdü. Yemeden-içmeden kesildi.

PEYGAMBERİMİZE YAPILAN BÜYÜ NASIL BOZULDU?

Allâh Teâlâ, Resûlü’ne, bu sihrin kim tarafından, nasıl yapıldığını ve nereye gizlendiğini gösterdi. Allâh Resûlü -sallâllâhu aleyhi ve sellem- Hazret-i Ali ile Ammar’ı Zervan kuyusuna gönderdi. Kuyunun suyu kına rengine dönmüş, yanındaki hurma ağaçlarının başları da şeytan başı gibi olmuştu. Hazret-i Ali ile Ammar, kuyunun suyunu çekip boşalttılar, içindeki basamak taşını kaldırdılar ve sihri buldular.

BÜYÜ BOZMA DUÂSI

Rivâyete göre bu esnâda Cebrâîl -aleyhisselâm- Felak ve Nâs sûrelerini getirdi. Her bir âyeti okudukça bir düğüm çözülüyordu. En son düğüm çözüldüğü zaman, Peygamber Efendimiz, bağdan kurtulmuş gibi açılıverdi. Yemek yemeye, su içmeye başladı. Allâh Resûlü Zervan kuyusunu kapattırdı. Sihir yapan Yahûdî Lebid’in de ne yüzünü gördü ne de bu suçunu anıp başına kaktı. Hayâtına kastetmiş bulunan Lebid’i ve onun mensûb olduğu Benî Zurayk kabîlesinden hiç kimseyi de öldürtmedi.

BÜYÜ İLE İLGİLİ HADİSLER

Hazret-i Nebî -sallâllâhu aleyhi ve sellem- bir gün:

“−Yedi helâk edici şeyden kaçının!” buyurdu.

Sahâbîler:

“−Ey Allâh’ın Resûlü! Bunlar nelerdir?” diye sordular.

Fahr-i Kâinât Efendimiz:

“−Allâh’a ortak koşmak, sihir (büyü) yapmak, Allâh’ın (dokunulmasını) haram kıldığı bir canı haksız yere öldürmek, fâiz yemek, yetim malı yemek, savaş meydanından kaçmak, nâmuslu ve mâsum kadınlara zinâ isnâd etmektir.” buyurdu. (Buhârî, Vasâyâ, 23; Müslim, Îman, 145)

BAĞLAMA BÜYÜSÜ

Efendimiz -aleyhissalâtü vesselâm-, diğer hadîs-i şerîflerinde de şöyle buyurmuşlardır:

“Kim bir düğüm atar, sonra da ona üflerse sihir yapmış olur. Kim sihir yaparsa şirke düşer...” (Nesâî, Tahrîm, 19)

FAL İLE İLGİLİ HADİS

“Kim, çalıntı veya yitik bir malın yerini haber veren kimseye (arrâfa) gidip ondan bir şey sorar, söylediğini de tasdîk ederse, o kişinin kırk gün hiçbir namazı kabûl olunmaz.” (Müslim, Selâm, 125)

Kaynak: Osman Nûri Topbaş, Kur'ân-ı Kerîm Işığında Nebiler Silsilesi 1, 2, Erkam Yayınları

 • Not: Büyü Nedir?

Büyü; Olağan üstü gizli güçlerin yardımı ile olaylara, diledikleri sonucu elde edecek şekilde yön vermek isteyenlerin başvurdukları birtakım işlemler, sihir, tılsım, göz bağı, efsun demektir.

Büyü; Bir şeyin insan üzerinde bıraktığı, onu şiddetle hükmü altına alacak kadar kuvvetli etki, sihir demektir. (Kaynak: Büyü 1,2; lugatim.com)

PEYGAMBER EFENDİMİZ’E BÜYÜ YAPILDI MI?

BÜYÜ VE SİHİRDEN KORUNMAK İÇİN DUALAR

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

 • Selamün aleyküm benim ablama yazılı toplu igne batırılmış kağıt buldu ne yapması gerektiğini söylermisiniz

  Hayırlı günler banada iayerinde buyu yapıldı cok perisan bjr hale geldim gerçekten yuva kurma üzereydim ama herşeyim mahvoldu bu konuda islam alimleri varmış hakiki hoca büyü bozan çözen lütfen yardımcı olur musunuz Allah rızası için bana bir yol gösteririmisiniz

  Selamunaleykum ben eşimin türlü sapkınlıklarından vazgeçmesi zina yapmaması alkol almaması evine bağlanması için birine muska yazdırdım içtiği suya geçtiği yola vs.koyman gerekiyor dedi yaptım.uzerinden 1 sene geçti şükürler olsun 5 vakit namaz kılıyorum yaptiklarim için tövbe ettim muskaları yaktım fakat eşim hâlâ gözü dışarıda hovarda biri yaptıklarından vazgeçmediği gibi ne din ne iman bilmez Allah a sığındım dua ediyorum fakat eşimin yaptıkları azalmak yerine artıyor nerede hata yapıyor olabilirim?Allah rızası için bir fikir verin

  Sanirim yanlis dualar okumussun her gece uyuyunca 3 defa ayetel kursi 3 defa nas 3 defada ihlas oku yat

  Ebrar kardeş kadınlara öfkeleniyorum bu hususta çok fazla adak adıyorlar adamayın eğer adadıysanız niyetinizi ederek yerine getirin ve getirdikten sonra şüphe etmeyin eğer başta niyet ederek yerine getirdiyseniz gerisi vesvesedir allaha sığının vesvese artarsa daha çok sığının ve bu olaylar sizi allaha yakınlaştırdığı için şükredin şeytanın rahatsız etmesi bu sayede size değil ona zarar verir

  Selamün aleyküm ben Ebrar. Ben birisini çok sevdim beni sevsin diye adak adadım. Beni severse tavuk kesecem 3 gün oruç tutacam para bağışında bulunacağım diye. Bide sevsin diye okunacak dualar oluyor ya onu okudum. Ben Allaha karşı bisey yapmak istemedim. O duanın anlamı ne bilmiyordum. Belki büyü yapıyordum farkında değilim. Karşı taraf seni seviyorum diyor artık bana ama ben huzurlu değilim. Rüyalarmda korkuyorum. Cinler musallat oluyor rüyamda. Yardım edin bana bu mesajımı gören bilgili kişi kim varsa bana bisey desin. Ben büyü yapmak istemedim. Napmam lazım?

Yorum Ekle