ORTADOĞU'DAKİ ÖRGÜTLERİN ARKASINDA KİMLER VAR?

ABD Ulusal Güvenlik Dairesi eski çalışanı Edward Snowden ilginç bir iddiada bulundu. Snowden, IŞİD'in bölgede İsrail'in güvenliğini tesis etmek için Amerika, İngiltere ve İsrail istihbaratıyla ortak çalıştığını iddia etti. 'IŞİD bir ajan devlettir. IŞİD'i ABD, İngiltere ve İsrail'in istihbarat teşkilatları kurdu' ifadesini kullandı.

Fotoğrafta yuvarlak içine alınan kişi, IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi Amerikalı eski senatör John MC Cain ile aynı fotoğraf karesinde.

Gizli bilgileri sızdırdığı için kaçarak Rusya'ya sığınan ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı ve ABD Ulusal Güvenlik Dairesi eski çalışanı Edward Snowden, IŞİD ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı. Snowden, Irak'ta kaosa neden olan IŞİD'in arkasında ABD, İngiltere ve İsrail istihbaratlarının olduğunu ileri sürdü.

DÜNYADAKİ BÜTÜN TERÖRÜ ABD, İSRAİL VE İNGİLTERE BİR ARAYA GETİRİYOR

IŞİD'in bölgede İsrail'in güvenliğini tesis ettiğini söyleyen Snowden'a göre ABD, İngiltere ve İsrail istihbaratları dünyadaki bütün terörü "eşek arısı yuvası" adlı bir strateji ile bir araya getirmeye çalışıyor.

Eski ajan Snowden, İsrail'i korumak için Ortadoğu'da İsrail'e karşı olan grupların kendi içlerinde savaştırıldığını ileri sürdü.

160820142306454587345_3160820142307124585340_3

IŞİD LİDERİ AMERİKA’DA YETİŞTİRİLMİŞ

Snowden'ın açıklamaları büyük yankı uyandırdı. Çünkü daha önce de IŞİD Lideri Ebubekir El Bağdadi'nin bir yıl boyunca MOSSAD tarafından yoğun bir askeri eğitim, dini kurslar ve konuşma becerisi kursları aldığı iddia edilmişti.

Ayrıca Bağdadi'nin Washington'daki bir görüşmede eski senatör John MC Cain ile aynı fotoğraf karesinde yer aldığı ileri sürülmüştü.

Kaynak: Star Gazete

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle