KOSOVA’DAN MEHMETÇİĞE ZAFER DUASI

Kosova’da, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nın zaferle sonuçlanması için zafer duası edildi.

Kosova’nın güneybatısındaki Prizren’de, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin Afrin bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nın zaferle sonuçlanması için dua edildi.

Prizren’in Şadırvan Meydanı’ndaki Sinan Paşa Camisi’nde yatsı namazından sonra program düzenlendi.

Programa, Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Prizren Başkonsolosu Eylem Altunya ve Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Milletvekili Fikrim Damka'nın yanı sıra Kosova Barış Gücü (KFOR) bünyesinde görev yapan Türk askerleri ile kadınlar katıldı.

FETİH SURESİ OKUNDU

Afrin’deki harekatın başarılı olması için Fetih Suresi okundu, dualar edildi.

Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı din görevlisi Mustafa Tombaş yaptığı konuşmada, “Bu savaş hepimizin savaşı, yanı başımızda olan yangından hepimiz sorumluyuz. Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam Müslüman tarifini yaparken 'Dünyanın öbür ucunda da olsa ayağına diken batan kardeşinin acısını hisseden kişidir Müslüman' buyurmaktadır.” dedi.

“AMAÇ GÖNÜLLERİN FETHİDİR”

Fetih Suresi’nin okunmasının nedenine değinen Tombaş, “Fetih derken aslında amacımız gönüllerin fethidir. Zaten bu akşam bu kalabalık buradayken demek ki biz gönülleri fethetmişiz.” diye konuştu.

Büyükelçi Kılıç da duadan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı’nda hayatını kaybeden şehitlerin ailelerine ve tüm Türk halkına başsağlığı, gazilere ise acil şifalar diledi.

Kaynak: AA

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle