'KENDİNİ TAVUK SANAN KARTALLAR' KİTABI ÇIKTI

Ufuk Eğitim Kitaplığı'ndan yazar Harun Kırkıl’ın yeni kitabı çıktı. Kırkıl “Kendini Tavuk Sanan Kartallar” isimli yeni kitabında, Müslüman ilim adamlarının yapmış oldukları keşifleri ve dünya bilim tarihine katkılarını okurlarına keyif vereceği bir hikâyeyle anlatıyor.

Müslüman ilim adamlarının yapmış oldukları keşifleri, dünya bilim tarihine katkılarını, okurken eğleneceğiniz hikâyelerle anlatan "Kendini Tavuk Sanan Kartallar" kitabı Ufuk Eğitim Yayınları tarafından ilk baskıyla yayınlandı. İşte kitaptan bir bölüm:

"Günlerden bir gün kayalık yamaçta sürüsünü otlatan bir çoban, tesadüf bu ya, bulmuş kartalın yuvasını. Ana kartalın yuvada olmayışını fırsat bilmiş, yumurtalardan birini alıp heybesine koymuş.

Evine vardığında kartal yumurtasını kümesteki tavuğun altına koymuş. Olan bitenden habersiz zavallı tavuk kendi yumurtalarından biri zannettiği bu yumurtayı da benimseyerek canı gibi sevmiş. Aradan bir kaç gün geçtikten sonra diğer tavuk yumurtalarıyla beraber çatlayan bu kartal yumurtasından da bir yavru çıkmış. Sarı sarı civcivlerin arasında minik bir kartal yavrusu… Sizce böylesine bir hayatın sonu nereye varır?"

Sipariş için telefon: 0.216 553 04 16

Ayrıntılı Bilgi: www.ufukegitim.com.tr

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle