KEMAL ÖZER BİYOLOJİK-TERÖR DOSYASINI İSLAMVEİHSAN'DA AÇIYOR

Gıda Güvenliği Hareketi'nin Başkanı, Gazeteci-Yazar Kemal Özer, son zamanlarda Ebola salgını ile gündemde olan 'Biyolojik-Terör' gerçeğini İslam ve İhsan'a anlattı. Orta ve Batı Afrika’da 4 bin 500’e yakın kişinin ölümüne neden olan Ebola salgını için 'Küresel güçlerin Biyo-terör silahı' tanımlamasını yapan Özer, Mers, Ebola, şarbonlu mektuplar gibi biyo-terör faaliyetlerinin kurgulanmış bir soğuk savaşın tezahürü olduğunu dile getirdi.

Röportaj: Furkan Hasdemir / Fotoğraf: Mahsun Evren / Kamera-kurgu: Veli Yasin Tabak

Bazı yazılarınızda Ebola için 'biyo-terörizm' tabirini kullanıyorsunuz. biyo-terör nedir? Ortada bir terörizm varsa bunu finanse eden bir güç vardır. Bu gücün belli hedef ve planları vardır. 'biyolojik-Terör'ün finansörü kimlerdir ve planları nedir?

Modern dönemlerde savaş biçimleri ve araçlar değişmiştir. Artık ne klasik cephe savaşları söz konusu, ne de araçlar eski klasik cephe savaşlarında kullanılan araçlar.

Özellikle 2. Dünya Savaşı’ndan sonra dünyada, ‘yeni dünya düzeni’ dedikleri yeni bir yapının inşası konusunda çok ciddi adımlar attılar.

Bunun ilk adımı 1900’lü yılların başlarında Amerika’da ve Orta Doğu diye tarif edilen coğrafyanın daha geniş anlamda Osmanlı coğrafyasının yeni bir şekilde dizayn edilmesi ile başladı.

Bu nedenle kullanılan silahların riskleri çok büyük ve etkisi daha güçlüdür. Bunun yanı sıra iki şeyin elverişli olması lazım. Birincisi ekonomik olarak kendilerine maliyetinin olmaması gerek, ikincisi bunun bir silah ve katliam aracı olduğunun fark edilmemesi gerek.

BİYO-TEKNOLOJİ EN ELVERİŞLİ TERÖR ALETİ

IMG_6251

Bu açıdan baktığımız zaman Biyo-teknoloji denilen teknoloji, en elverişli terör aletine dönüştürülmüş durumdadır. Çünkü DNA’ya müdahale ettiğiniz zaman, genetik yapıyı değiştirmeye başladığınız andan itibaren hangi canlının genetik yapısını değiştirirseniz değiştirin, bir müddet sonra kontrol edilemez bir silaha dönüşebilir.

‘BİYO-TERÖR’ÜN FİNANSMANI BİZİZ

Burada şunu ifade etmekte yarar var; eğer kullanılan biyo-teknolojik araçlar konusunda sizin yöneticileriniz bunlardan bîhaberse, toplumun alt kesimlerinin bilmesi zaten beklenemez. Bu durumda bu silah, herhangi bir savaşta kullanılan atom bombası ve başka nükleer silahların hepsinden çok daha tehlikeli hale gelir.

Çünkü siz biyo-terör silahlarını gönüllü kullanılırsanız, keyfinize hitap eden bir şey olduğunu zannedersiniz. Bu yüzden ‘Biyo-terör’ silahlarını fark etmek güçleşir. ‘biyo-terör’ü kullanan insanlar, finansmanını bu şekilde bize yaptırıyorlar.

İkincisi ‘biyo-terör’ silahlarını kullananları Amerika gibi bir devlet olarak görmemek gerekir. Çünkü Amerika yeknesak bir yapı değil. Amerika’nın içerisinde birbiri ile savaşan birçok grup var. Sadece lobiler değil, hem finansal olarak hem de siyasal olarak güçlü yapılar var.

EBOLA BİR ‘BİYO-TERÖR’ FAALİYETİDİR

IMG_6265

‘Biyolojik-terör’ 40 yıldır dünyanın gündeminde olan bir meseledir. Son 20 yılda yaygın bir şekilde gündeme geliyor. Sadece Ebola değil, Kuş Gribi üzerinden tavuk ve kuş türlerine karşı bir katliam gerçekleştirildi.

Daha sonra Domuz Gribi ile bir deneme yapıldı. Domuz Gribi en büyük kitlesel denemelerden birisiydi ama Dünya Sağlık Örgütü Başkanı’nın ağzından kaçırdığı bir lafla ifşa oldu.

Üçüncü olarak Mers, Ebola vb. çok sayıda virüs ve İstanbul’da 3 tane şarbonlu mektup gündeme geldi. Bunlar, bir bütün olarak planlanmış soğuk savaşın habercisidir. Çünkü Orta Doğu’da çok ciddi yeni bir dizayn çalışması var. Bu dizayn çalışmasında toplumların gündemini değiştirmeye yönelik bir hamle olarak da görmek gerekir.

Ebola’yı, Kuş Gribi ve Domuz Gribi’nden sonraki yeni ‘biyo-terör’ silahı olarak görebilir miyiz?

Bunun aksini söylemek kabul edilebilir bir şey değil. Ebola bir biyo-terör faaliyetidir.

Washington Post Gazetesi'nde Ebola konusunda bir yazı kaleme alan, Profesör Cyril Broderick, “Afrika’nın kaynaklarını yasadışı şekilde kontrol etmek amacıyla, başta Afrika olmak üzere, dünya nüfusunu azaltmak için Ebola’yı kullandılar.” diyor. 'biyolojik-terör aracılığıyla Afrika'da yapılmak istenen 'insansızlaştırma' planından bahsedebilir misiniz?

Afrika’nın bazı özellikleri vardır;

Birincisi dünyanın en büyük kıtasıdır.

İkincisi Avustralya’yı saymazsak dünyada en az nüfusun yaşadığı kıtadır.

Dünyanın en güzel ikliminin olduğu kıtadır.

Petrol açısından zengin bir coğrafyadır.

Değerli taşlar ve altın açısından dünyanın en zengin coğrafyasıdır.

Toprak üstü zenginlik açısından dünyanın en temiz yeridir.

Son 400-500 yılı sömürgeleşmekle geçmiş küçük devletlerden oluşan, kabileler tarafından yönetilip kabilelerin hala savaştığı bir kıtadır.

Aynı zamanda bu coğrafyada liderlik yapabilecek bir ülke yok. İnsanları, dünya milletleri tarafından bilinçlere ‘kötü insanlar’ olarak yerleştirilmiş bir coğrafyadır.

Eğer Batılılar gibi ahlakî değerlerden yoksun, dünyaya tapınan bir varlıksanız, Afrika, sömürmeniz ve el konulması gereken bir yer haline gelir. Bu yüzden Afrika’nın Allah’tan başka sahibi yoktur.

AFRİKA’DA ÇOCUKLAR KISIRLAŞTIRILIYOR

Afrika’da milyarlarca dolar harcanarak çocuklar kısırlaştırılıyor, öldürülüyor. Bu gibi olaylar Batı medyasında küçük haberlere konu oluyor fakat Türkiye’de bu bile olmuyor.

EBOLA AFRİKA’YI ‘İNSANSIZLAŞTIRMA’ ARAÇLARINDAN BİRİSİ

IMG_6236

Ebola’ya bütün olarak baktığımız zaman ‘Afrika’yı insansızlaştırma’ araçlarından birisi olduğunu görmemiz gerekiyor.

Bu ‘insansızlaştırma’ projesi Afrika’da hiç insan kalmayacak anlamında yorumlanamaz. Afrika’yı herkesin korktuğu, kimsenin gitmek istemeyeceği bir coğrafyaya dönüştürdüğünüz zaman, Afrika’da sadece siz olursunuz.

Amerika Ebola ile mücadele için 4 bin tane asker gönderdi. Yakın zamanda İngiltere asker gönderdi, şimdi Almanya da gönderiyor. Aynı şeyi biz yapmaya kalksak “Afrika’ya asker gönderiyoruz” desek hemen Güvenlik Konseyi devreye girip engellemeye kalkar. “Peki niye bu ülkeler Güvenlik Konseyi’nin onayı olmaksızın Afrika’ya asker gönderiyorlar?”

AFRİKA’YI İMAR ETMELİYİZ

Burada bütünlüklü bir okuma yapmak zorundayız. Müslümanlar Afrika’yı çok özel bir gündemle tartışmak zorundalar. Afrika’yı çok iyi tanıyan münevver insanlara ihtiyacımız var. Afrika’yı sömürge etmek için değil, ihya etmek için ihtiyacımız var.

Nasıl Allah insanları yeryüzüne insanları ifsat için değil imar için gönderdiyse bizde Afrika’yı ifsat etmek için değil imar etmek için gitmeliyiz.

Bunu yaparken oraya göndereceğimiz insanların, o coğrafyadaki insanlara hitap edecek yetenekte insanlar olması gerekiyor.

KENDİ TOPRAKLARINI KİRLETEN BATILILARIN GÖZÜ AFRİKA’DA

Afrika’ya dinlerini değiştirerek, topraklarını işgal ederek, insanlarını köleleştirerek, yer altı zenginliklerini kaçırarak bugüne kadar sömürdüler. Bunun haricinde bir şey daha yapıyorlar; Avrupa’daki topraklar kimyasal olarak kirlendi, mümbitliğini kaybetti. Dolayısıyla kendi nesillerini tehdit eder hale geldi. Temiz Afrika topraklarını tarım vesilesiyle alıp kendi mülkleri haline getirmeye çalışıyorlar.

TARIM ÜZERİNDEN TOPRAK SATIN ALMA OYUNU

Mesela Somali’de pirinç üretiyorsunuz ve bir liraya mâl ediyorsunuz. Ürettiğiniz pirinci çiftçi olarak bir liranın üstünde bir rakama satmanız gerekir. Pazara götürüp bir buçuk liraya satmak istediğiniz zaman başka ülkeler gelip pirinci elli kuruşa satmak istiyor. Daha sonra çiftçi ürettiği malı satamaz hale gelince, bir sonraki yıl ekim yapamaz hale geliyor. Ekim yapamayınca toprak boş kalıyor, geçinmeye çalışmak içinde topraklarını satıyor.

Böylelikle küçük küçük toprakları toplayarak ülkelere sahip olmaya çalışıyorlar. Bir gün şöyle bir şey diyebilirler; ‘Somali topraklarının yüzde sekseni benim çıkın buradan’.

Ebola ve diğer biyolojik- terör silahları gıda yoluyla bulaşabilir mi?

http://www.youtube.com/watch?v=b5NulfDVXvA&

(Röportajımızın 'Ebola aşısı' konulu ikinci kısmı, yakında İslam ve İhsan'da yayınlanacaktır.)

Kemal Özer Kimdir?

Konya’da doğdu. İşletme ve gazetecilik eğitimi aldı. Gazetelerde muhabirlik, sayfa editörlüğü ile radyolarda program, televizyon kanallarında ise haber müdürlüğü yaptı. Hâlen gazetecilik yapmakta ve Gıda Hareketi’nin Başkanlığı’nı yürütmekte. Medya Etik Konseyi tarafından 2010 yılı Medya Etik Ödülü’ne layık görüldü.

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle