İmam, Caminin Süslemelerini Kendisi Yapıyor!

Adilcevaz’daki Hıdırşah Camii’nin imamı Celalettin Deniz, görevinden arta kalan zamanlarda, camide maddi imkansızlıklardan ötürü yapılamayan hat ve tezyinat işlerini tamamlıyor. Genç imam, iki ay içerisinde bütün süslemeleri bitireceğini söyledi.

Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde bir yıl önce yaptırılan Hıdırşah Camii’nin imam hatibi Celalettin Deniz, görevinden arta kalan zamanı, caminin daha güzel bir görünüme kavuşması için değerlendiriyor. İlçe Müftülüğü’nün sağladığı destekle caminin duvarlarına hat sanatı kullanarak “Allah”, “Muhammed”, ayet ve hadisler yazan genç imam, pencerelerin kenarlarını ve tavanı da tezyinat sanatıyla süslüyor.

indir

ÖĞLENE KADARKİ SÜREYİ DEĞERLENDİRİYOR

Kısa süre önce hizmete açılan caminin iç duvarlarının boş olmasından etkilenerek böyle bir çalışma yapmaya karar verdiğini belirten İmam Celalettin Deniz, “İnşallah iki ay içerisinde camimizin bütün süsleme işlerini bitireceğim. Bana destek veren cemaatimize ve ilçe müftümüze teşekkür ediyorum. İmamlığı da hattatlığı da çok seviyorum. Sabah ve öğle namazı arasındaki uzun süre zarfında bu işlerle ilgileniyorum” dedi.

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle