HEPİMİZİ SADE HAYAT KURTARACAK

Genç Dergisi Nisan 2018 sayısı çıktı! "Minimalizm İyi Ama Yetmez! Hepimizi Sade Hayat Kurtaracak" başlığını kapağına taşıyan dergide birbirinden güzel yazılar, söyleşiler okurları bekliyor.

Genç'in 139. sayısı şöyle tanıtılıyor:

"Mart ayını geride bıraktık. Günler göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor sanki... Geride güzel işler, eserler bırakınca günler kalıcı oluyor. GENÇ Dergisi bunun için bir vesile hamd olsun. 31 Mart'ta da dergimizin 12. yılına özel bir programda buluştuk. Katılım gösteren, yüreği ile bizlerle olan herkese teşekkürler.

GENÇ Dergisi'nde bir süredir kapak fotoğrafları üzerinden kapak çalışmaları yapıyorduk. Bu ay durum biraz farklı, kapağımızda bir tabak, içinde de 1 tane bezelye var :) Dosya konumuz Minimalizm...

Mehmet Genç, Abdulhamit Kırmızı, İbrahim Nasrallah, Hıroakı Kawanıshı, Alaattin Karaca, Yusuf Goncagül ve Tuğrulhan Şen röportajları bu ay GENÇ'te.

Genel Yayın Yönetmenimiz Mehmet Lütfi Arslan "İnsanı Güncelle ki İslâm’la Dirilsin" diyor: "Bir güncelleme ihtiyacından bahsedilebilecekse bu İslam’a dair değil insana dairdir. İnsanın güncellenmesi, değişmez ve değişmeyecek hakikatlerle yücelmesidir. İslam, insanın güncellenerek yücelmesinin yegâne yoludur."

Editörden yazısında Süleyman Ragıp Yazıcılar  "Muhteşem Üçlü: Recep, Şaban, Ramazan" başlıklı yazısından sesleniyor: "Recep ayının içindeyiz, dileriz Şaban’ı da görmek nasip olur ve Ramazan’a ulaşırız. Recep, Şaban ve Ramazan, inanan insan için muhteşem bir üçlüdür, büyük bir bahttır, gündemler üstü gündemdir, güzelliğini hiç yitirmeyecek eşsiz heyecandır. İçinde bulunduğumuz bu “fırsat zamanları”nı değerlendirme adına birkaç teklifimiz olacak..."

Minimalizm konusu detaylı bir şekilde işlendi bu ay GENÇ'te. Minimalizm iyi ama yetmez diyoruz...

Abone olan herkese Mehmet Lütfi Arslan’ın "DEDİ Kİ" kitabı hediye. Ödüllü Test’te 10 Soruda Osman Yüksel Serdengeçti'yi soruyoruz ve 21 Nisan’a kadar tüm sorulara doğru cevap veren 1 kişiye, Osman Yüksel Serdengeçti’nin 4 kitabını ve Zarifoğlu setini hediye ediyoruz.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

  • Selamun aleykum, yazılarınızı severek okuyorum çok aydınlatıco Allah Razı olsun. Biz almanya’da yaşıyoruz ve Minimalism konusu çok popüler olduğu için bir yatılı seminer vermek istiyoruz genç bayan kardeşlerimize bu konuyla ilgili. İslami yaklaşımla anlatılmasını istediğim için seminerci kardeşimiz kim olabilir? bulamadım sizden bu konuda fikr almak istedim bana bir kaç bu konuyu çok güzel ifa edebilecek hanım seminerci isimler öneririseniz çok memnum olurum. Allah razı olsun

Yorum Ekle