HEM OKUL HEM DİN EĞİTİMİ BU MERKEZLERDE

Lider Eğitim Gençlik Gelişim Merkezleri 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde 8-15 yaş arası erkek öğrencilere yönelik birbirinden farklı eğitici, öğretici ve eğlenceli eğitim programlarıyla gençlere kapılarını açıyor.

İstanbul’da Anadolu yakasında bulunan Lider Eğitim Gençlik Gelişim Merkezleri’nde değerler eğitimi, akademi, kulüp ve atölye çalışmaları ile dört farklı alanda gençlere yönelik eğitimler gerçekleştiriliyor.

GENÇLİK MERKEZLERİNDEKİ 4 FARKLI EĞİTİM

 1. Değerler Eğitimi: Bu programdaki derslerde, Kur’an’ı Kerim, temel dini bilgiler, âdâb-ı muaşeret ve karakter eğitimi yapılıyor
 2. Akademi Çalışmaları: Öğrencilere Arapça, Fen Bilgisi, Türkçe, Matematik, İngilizce eğitimi veriliyor.
 3. Kulüp Çalışmaları: Öğrenciler izcilik, futbol, robotik, astronomi, yüzme, tekvando gibi spor dallarının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine katılıyor.
 4. Atölye Çalışmaları: Bu çalışmada fen deneyleri, okuma-yaşam becerileri, geleneksel el sanatları, zeka oyunları ile gençlerin kendilerini geliştirmeleri sağlanıyor.

4

Gençlik merkezlerinde eğitim almak isteyen gençlere yönelik ise 3 farklı eğitim modeli sunularak, kendi eğitim paketini oluşturma imkanı sunuluyor.

 1. SEÇMELİ EĞİTİM PROGRAMI

  Değerler Eğitimi Programı (Kur’ân-ı Kerîm, Temel Dînî Bilgiler, Karakter Eğitimi) ile sabit olmak üzere istenen ders, kulüp ve atölyenin seçilebildiği programdan oluşuyor.

 2. AKADEMİ PROGRAMI

  Değerler Eğitimi Programı (Kur’ân-ı Kerîm, Temel Dînî Bilgiler, Karakter Eğitimi) ile sabit olmak üzere imam hatipler için İrfan Akademi, diğer okullar için Gençlik Akademisi adıyla uygulanan paket eğitim programları yapılıyor. Dersler paket program olarak yapılırken atölye ve kulüpler seçmeli yapılıyor.

 3. PROJE SINIFLARI

  İrfan Akademi ve Gençlik Akademisi programlarından seçilen öğrencilerle oluşturulan özel sınıflarda yapılan eğitim programıdır. Bu sınıflarda Akademi programları biraz daha yoğunlaştırılarak ve kamplarla desteklenerek yapılır.

lider_egitim_gelisim_kayit2

İRFAN AKADEMİ

Gençlik Gelişim Merkezleri İmam-Hatipli öğrencilere yönelik olarak İrfan Akademi programını düzenliyor. İrfan Akademi programında eğitim programına ilaveten Arapça eğitimi yer alıyor.

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

Gençlik Gelişim Merkezleri gençlerin eğitim süresince moral ve motivasyonlarını önemseyerek, onlara psikolojik danışmanlık ve rehberlik, dikkat eksikliğine yönelik çözümler üretiyor ve öğrenci koçluğu hizmeti de veriyor.

3

LİDER EĞİTİM GENÇLİK GELİŞİM MERKEZLERİ VE İRTİBAT TELEFONLARI

Sultantepe Gençlik Gelişim Merkezi: 0216 342 94 01 (Üsküdar)

Ümraniye Gençlik Gelişim Merkezi: 0216 632 01 38

Samandıra Gençlik Gelişim Merkezi: 0507 868 52 02

Dudullu Gençlik Gelişim Merkezi:  0216 614 03 51 (Ümraniye)

Yavuztürk Gençlik Gelişim Merkezi: 0216 344 49 93 (Üsküdar)

Orhangazi Gençlik Gelişim Merkezi:  0216 487 15 25 (Sultanbeyli)

Kaynarca Gençlik Gelişim Merkezi: 0216 397 05 39 (Pendik)

Abdurahmangazi Gençlik Gelişim Merkezi: 0533 167 70 52 (Sultanbeyli)

Ayrıntılı Bilgi: www.lider.org.tr

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle