Hem Okul Hem Kur’an Kursu

Sancaktar Kur’ân Kursu 2019-2020 eğitim-öğretim yılı kayıtları başladı. İstanbul Sancaktepe’de hizmet veren Sancaktar Kur’ân Kursu, imam-hatip ortaokulu ve hafızlık programı kapsamında okul eğitimi ile birlikte hafızlık eğitimi veriyor. 

Sancaktar Erkek Kursu, imam-hatip ortaokulu ve hafızlık programı ile Sancaktepe’de öğrencilere sene kaybı yaşatmadan okul eğitimi ile birlikte hafızlık eğitimi imkanı sunuyor.

BAŞVURU VE ÖN KAYIT NE ZAMAN?

Sancaktar Erkek Kur’an Kursu’na 15 Mayıs – 21 Haziran 2019 tarihleri arasında başvuru yapılabilecek.

SEVİYE BELİRLEME SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sancaktar Erkek Kur’an Kursu seviye belirleme sınavı 26 Haziran 2019 Çarşamba günü yapılacak.

SUNULAN İMKANLAR NELERDİR?

 • Alanında yetkin ve tecrübeli hocalar riyasetinde hafızlık eğitimi
 • İleri seviye yüzüne eğitimi
 • Temel dini bilgiler eğitimi
 • Musiki eğitimi
 • Okul takviye ders ve etütleri
 • Günlük kitap okuma programı
 • Sportif faaliyetler ve oyun etkinlikleri
 • Dijital ve masa oyunları

 EĞİTİM PROGRAMI VE SÜRESİ

 • Sınıf (1.Yıl): Yüzüne Kur’an-ı Kerim eğitimi, hafızlığa hazırlık ve başlangıç
 • Sınıf (2.Yıl): Hafızlık eğitimi

OKUL EĞİTİMİ NASIL DEVAM EDİYOR?

5. sınıf: Kur’an kursunda resmi olarak kayıtlı olan öğrenciler öğrenci belgesi ile 1 yıl okula ara verecek. Bu öğrenciler sene sonunda okul tarafından yapılacak olan yıl sonu telafi sınavı ile bir üst sınıfa geçiş yapacak. 6. sınıf: 5. sınıf sonunda hafızlık eğitimine devam etmeye hak kazanan öğrenciler için velileri tarafından okuldan özel izin alınacak. Bu sebeple her öğrenci kendi evine yakın olan okula kayıt yaptıracak. Not: 5. ve 6. sınıfta öğrencilere kursta takviye okul dersleri verilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

 • Sınıfa geçmiş olmak
 • İstanbul’da ikamet etmek
 • Sınıf karne ortalamasının 80 ve üzeri olması
 • Yatılı kalmayı kabul etmek
 • Yatılı kalmaya engel sağlık probleminin bulunmaması
 • Hafızlık yapmaya engel özrünün bulunmaması (ses kısıklığı, çene yapısından kaynaklı telaffuz bozukluğu, peltek olmak vb.)
 • İmam hatip ortaokuluna kKayıt yaptırmak

ÖĞRENCİ ALIM ŞARTLARI

 • 2019-2020 Eğitim-öğretim yılı için kursuna başvuran öğrenciler seviye belirleme sınavı sonucunda 2 haftalık deneme eğitimine tabi tutulacak. Deneme eğitimi ve mülakat neticesinde başarılı olan öğrenciler programa kesin kayıt hakkı kazanacak.

DENEME EĞİTİMİ VE KESİN KAYIT TARİHLERİ

 • Deneme eğitimi 1. dönem: 01 Temmuz - 11 Temmuz 2019
 •  Deneme eğitimi 2. dönem: 15 Temmuz - 25 Temmuz  2019
 •  Kesin kayıt ve eğitim başlangıcı: 29 Temmuz  2019

İRTİBAT

Adres: Osmangazi Mah. Hilal Cad. Aydoğdu Sk. Kavaklıbağlar Mevki Camisi yanı, Sancaktepe/İstanbul Telefon: (0216) 561 17 46 E-posta: sancaktarkk@gmail.com Not: Program erkek öğrencilere yöneliktir.

SANCAKTA KUR’AN KURSU

İslam ve İhsan

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

 • Selam aleyküm hocam ben 18 yaşındayım hocam seneye sizin kursa gelsem olurmu

  Beşinci sınıf öğrencileri için herhangi bir zamanda kayıt

  Kız öğrenci eyitiminiz varmi

  Selâmün aleyküm benim yavrum 14 yasinda buyil liseye basliycak inşallah 13 bitti 14 le gidiyor cocuk o kurstan ayrilmak zorunda kaldi su an bir hafts oldu ne olur allah rizasi icin bana yardımcı olabilirmisiniz yer bulamiyorum tardimci olursaniz cook sevinirim

  Üsküdarda haftasonu yada yaz dönemlerinde erkek ilkokul öğrencilerinin eğitim alabileceği bir yer var mı

  Okul öncesi için kuran eğitimi veren bir yer var mı. 4 yaş kız çocuğu

  kuran kursunuz hakkında bilgi almak istiyorum da acaba kursun imkanları nelerdir

  selamün aleyküm ben avrupa yakasında hafızlık kursu arıyorum lisem bitti ilahiyatı açıktan okuyacağım yardımcı olursanız çok sevinirim :) selamlar

  ist bağcılarda oturuyorum.17 yaşındayım imam hatip 10. sınıftayım.benim yaşımdakilere kayıt yapıyormusunuz?

  Ankarada kızımı göndere bilicegim yurdumuz varmı? Orta öğretime devam ediyor, yatılı olması tercihim.

  Ben Ankara Keciören den .Oglum icin hem okul,hem hafızlık dersi icin telfn numarası ödeyebilirsiniz

  Burda cocugu olan varmi bana yorum yaxarmisiniz bizim cocuk bugun gitti kampa annesi cok kaygili bize bilgi verebilirmisinz

  Benim oğlum 6 cı sınıfa geçti kayıt yaptırabilirmiyiz kayıt dev ediyormu çok istiyorum busistemde bir okula gitmesini lütfen yardımcı oluusunuz

  SELAMUN ALEYKUM BEN ÇALIŞIYORUM BAYANLARA HAFTASONU VEYA AKŞAM DERS VERME İMKANINIZ VARMI YARDIMCI OLURMUSUNUZ HAYIRLI GÜNLER

  Selamün aleykum ben 16 yaşndayım lise ile birlikte hafızlik yapmak istiyorum bir onerebileceginiz bir yer varmıdir acaba

  sancaktepede faslı bahar kuran kursuna yakın yurtların isimlerini söyleyebilirmisiniz ?

  Tel Numarası Yok Ama Verırmısınız

  • Fakih Turgut: 0537 411 58 10 Yakup Sami Bekmez: 0545 553 64 09

  • meraba sancaktepede faslı bahar kuran kursuna yakın kuran kurslarının ismini söyleyebilirmisiniz rica etsem ?

  2015 yılı yaz kursu varmı burada

  • Lütfen verdiğimiz telefon numaralarını arayınız.

  .Yaz Kur'an kursunuz da var mı? .Kayıtlar ne zaman başlıyor?

  İstanbul Beylikdüzü civarında erkek çocuklar için yine bu tarz bir kurs var mıdır?

  Artvin'de böyle bir imkân bulabilir miyim?

  Ankarada varmi bu tarz okulunuz

  • Ankara'da Muradiye Vakfı'ndan bilgi alabilirsiniz: 0.312 321 00 37 Muradiye Eğitim Kurumları: 0312 358 80 94

  • Ankara kuscagiz yunus Emre ihl var yarim gun hafızlık okuyor yarim gun imam hatip ayrıca ücretsiz

   • İletişim numaraları varmı rica etsek

  kız çocukları için de var mıdır bu kurs..?

  • Aşağıdaki Kız Kur'ân Kurslarından bilgi alabilirsiniz. Aziz Mahmud Hüdâyî Kız Kur'ân Kursu: 0216 632 20 64 GülistanKız Kur'ân Kursu: 0216 610 02 42 Hatice Hatun Kız Kur'ân Kursu: 216 561 44 30 Mehmet Akif Kız Kur'ân Kursu 216 631 22 50 İhramcı Zâde Kız Kur'ân Kursu: 0212 864 21 00

   • Peki bu ortaokulmu Yani yatılılı ortaokul imamhatipmi

  • Arkadaşlar,ZEYTİNBURNU MÜFTÜLÜĞÜNE BAĞLI YÜKSELEN YILDIZLAR HAFIZLIK KIZ KURAN KURSUNDAN bilgi almanızı tavsiye ederim.Eğitim hizmetleri çok teferrüatlı.Burada isteyen imam hatip öğrencisi aynı zamanda hafızlık eğitimi alabiliyor,dileyen okul eğitimini dondurarak yalnız hafızlık yapıyor.Bir başka grup ise,hafta içi hafızlık yaparak hafta sonu imam hatipi açıktan okuyor bir de ihtisas yapan öğrenciler ( hafızlığını tamamlamış olup imam hatip veya önlisans mezunu) mevcut ki bunlar ilahiyat dersleri alarak KPSS ve DHBT’e hazırlanıyor.Buranın bir başka güzel yönü hafta sonu imam hatip okuyan öğrencilere hafta içi, hafta içi imam hatip okuyan öğrencilere ise hafta sonu takıntılı dersleri belirlenerek kursta etüt dersleri imkanı sunuluyor.Gündüzcü ve yatılı eğitim alabiliyorsunuz.Bilgilerinize.Selamunaleyküm…………

Yorum Ekle

İslam ve İhsan

İslam, Hz. Adem’den Peygamber Efendimize (s.a.v) gönderilen tüm dinlerin ortak adıdır. Bu gerçeği ifâde için Kur’ân-ı Kerîm’de: “Allâh katında dîn İslâm’dır …” (Âl-i İmrân, 19) buyurulmaktadır. Bu hakîkat, bir başka âyet-i kerîmede şöyle buyurulur: “Kim İslâm’dan başka bir dîn ararsa bilsin ki, ondan (böyle bir dîn) aslâ kabul edilmeyecek ve o âhırette de zarar edenlerden olacaktır.” (Âl-i İmrân, 85)

...

Peygamber Efendimiz (s.a.v) Cibril hadisinde “İslam Nedir?” sorusuna “–İslâm, Allah’tan başka ilâh olmadığına ve Muhammed’in Allah’ın Rasûlü olduğuna şehâdet etmen, namazı dosdoğru kılman, zekâtı vermen, Ramazan orucunu tutman, yoluna güç yetirip imkân bulduğun zaman Kâ’be’yi ziyâret (hac) etmendir” buyurdular.

“İman Nedir?” sorusuna “–Allah’a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, âhiret gününe inanmandır. Yine kadere, hayrına ve şerrine îmân etmendir” buyurdular.

İhsan Nedir? Rasûlullah Efendimiz (s.a.v): “–İhsân, Allah’a, onu görüyormuşsun gibi kulluk etmendir. Sen onu görmüyorsan da O seni mutlaka görüyor” buyurdular. (Müslim, Îmân 1, 5. Buhârî, Îmân 37; Tirmizi Îmân 4; Ebû Dâvûd, Sünnet 16)

Kuran-ı Kerim, Peygamber Efendimize (s.a.v) gönderilen ilahi kitapların sonuncusudur. İlahi emirleri barındıran Kuran ve beraberinde Efendimizin (s.a.v) sünneti tüm Müslümanlar için yol gösterici rehberdir.

Tüm insanlığa rahmet olarak gönderilen örnek şahsiyet Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) 23 senelik nebevi hayatında bizlere Kuran ve Sünneti miras olarak bırakmıştır. Nitekim hadis-i şerifte buyrulur: “Size iki şey bırakıyorum, onlara sımsıkı sarıldığınız sürece yolunuzu asla şaşırmazsınız. Bunlar; Allah’ın kitabı ve Peygamberinin sünnetidir.” (Muvatta’, Kader, 3.)

Tasavvuf; Cenâb-ı Hakkʼı kalben tanıyabilme sanatıdır. Tasavvuf; “îmân”ı “ihsân” gibi muhteşem ve muazzam bir ufka taşımanın diğer adıdır. Tasavvuf’i yola girmekten gaye istikamet üzere yaşayabilmektir. İstikâmet ise, Kitap ve Sünnet’e sımsıkı sarılmak, ilâhî ve nebevî tâlimatları kalbî derinlikle idrâk edip onları hayatın her safhasında vecd içinde yaşayabilmektir.

Dua, Allah Teâlâ ile irtibatta bulunmak; O’na gönülden yönelmek, meramını vâsıta kullanmadan arz etmek demektir. Hadisi şerifte "Bir şey istediğin vakit Allah'tan iste! Yardım dilediğin vakit Allah'tan dile!" buyrulmuştur. (Ahmed b. Hanbel, Müsned, 1/307)

Zikir, bütün tasavvufi terbiye yollarında nebevi bir üsul ve emanet olarak devam edegelmiştir. “…Bilesiniz ki kalpler ancak Allâh’ı zikretmekle huzur bulur.” (er-Ra‘d, 28) Zikir, açık veya gizli şekillerde, belirli adetlerde, farklı tertiplerde yapılan önemli bir esastır. Zikir, hatırlamaktır. Allah'ı hatırlamak farklı şekillerde olabilir. Kur'an okumak, dua etmek, istiğfar etmek, tefekkür etmek, "elhamdülillah" demek, şükretmek zikirdir.

İlim ve hâl kelimelerinden oluşmuş bir isim tamlaması olan ilmihal (ilm-i hâl) sözlükte "durum bilgisi" demektir. Bütün müslümanların dinî bilgi ve uygulama bakımından ihtiyaç duyduğu, bir bakıma müslüman olmanın ve müslümanlığın icaplarını yerine getirmenin ön şartı durumundaki fıkhi temel bilgiler ilmihal diye anılmıştır.

İslam ve İhsan web sitesinde İslam, İman, İbadet, Kuranımız, Peygamberimiz, Tasavvuf, Dualar ve Zikirler, İlmihal, Fıkıh, Hadis ve vb. konularda  güvenilir kaynaklardan bilgiye ulaşabilirsiniz.