HAT SANATI İSTANBULLULARLA BULUŞUYOR

İslam Konferansı Teşkilatı (İKT)’nın ilk kültürel alt organı olarak 1980 yılında faaliyetlerine başlayan IRCICA, geçmişten günümüze İslam kültür ve medeniyeti alanında araştırmalar, buluşmalar gerçekleştiriyor. IRCICA son olarak yakın zamanda gerçekleşeceği Uluslararası Hat Sanatı Buluşması’na hazırlanıyor. İstanbul’da 12-17 eylül tarihleri arasında geniş çaplı bir İslam hat sanatı buluşması gerçekleştirilecek.

 IRCICA, Uluslararası Hat Sanatı Buluşması’nın amacını bu sanatın geçmişte ve günümüzde İslam dünyası için taşıdığı önemi ve kültürlerarası ilişkilerdeki yerini ve rolünü vurgulamak, bu sanatı korumak ve gelişmesini teşvik etmek olarak belirtiliyor. Programda geniş bir sergi ve bu sanata yapılmış değerli katkıların anılması gibi çeşitli faaliyetler yer alacak.

12 eylülde Beşiktaş’taki Dolmabahçe Sanat Galerisi’nde Hat Sergisi açılışı ile başlayacak olan Uluslararası Hat Sanatı Buluşması 15 eylüle kadar devam edecek.

Topkapı Sarayı Müzesi Mukaddes Emanetler ve Hat Eserleri bölümleri ve Sabancı Müzesi Hat Koleksiyonu ziyaretinin de yapılacağı programda, iki gün devam edecek paneller de düzenleniyor.

Ayrıntılı Bilgi: http://tr.ircica.org

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle