Genç Kızların Yeni Adresi: Şehbal Gençlik Merkezleri

İstanbul’un çeşitli ilçelerinde gençlere yönelik hizmet veren Şehbal Gençlik Merkezleri’nde karakter eğitimi, atölye çalışması ve birçok sosyal-kültürel etkinlik düzenleniyor.

Şehbal Gençlik Merkezleri’nde yaz programları Kur’ân eğitimi ve çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Genç kızların yoğun katılım gösterdiği yaz programlarında programa katılan genç kızları farklı birçok ders ve etkinlik bekliyor.

atöley

İstanbul’un birçok noktasında şubesi bulunan Şehbal Gençlik Merkezleri, yaz programları içeriğinde Kur'ân'ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Siyer derslerinin yanı sıra genç kızların ahlaki ve dini gelişimlerine katkıda bulunan etkinlikler düzenleniyor.

Şehbal Gençlik Merkezleri’nde atölye çalışmaları, kişisel gelişim, zerafet dersleri ve muhtelif kulüp faaliyetleriyle genç kızlara çeşitli imkanlar sunuluyor. Sosyal faaliyetler kapsamında ise camiler, müzeler ve tarihsel mekanlara yönelik geziler düzenleniyor.

Bunun dışında “Sinema saati, hasbihal, ev ekonomisi dersleri ile çeşitli yarışma ve eğitici öğretici oyunlar” da eğitim kamplarında yer alan diğer dersler ve etkinlikler arasında.

Şehbal Eğitim Merkezleri’ndeki faaliyetlere katılım için www.lider.org.tr adresinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

kuran

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

  • S.a sizden bir ricam olabilir mi. Kur an kursu hocasiyim. Bu yaz doneminde cocuklara ders verecem. Ama nasil yapacagimi bilmiyorum. 14 yaz uzeri cocuklara nasil neler ogrete bilirim. Bilgilerinizden yararlanmak isterim.

Yorum Ekle