EN ÇOK TERCİH EDİLEN BEBEK İSMİ "MUHAMMED"

2014'te Londra'da yaşayan aileler tarafından erkek bebekler için en çok tercih edilen ismin "Muhammed" olduğu bildirildi.

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi ONS'nin yıllık olarak yayımladığı "İngiltere ve Galler'de bebek isimleri" verilerine göre, Muhammed ismi en popüler bebek ismi olarak kayda geçti.

"MUHAMMED" EN POPÜLER 100 BEBEK İSMİ ARASINDA

ONS'un verilerine göre, Muhammed ismi, listede birkaç farklı yazılışıyla yer aldı. Buna göre, 3 bin 588 bebeğe verilen "Muhammed" 14'ncü, 2 bin 536 bebeğe konan "Mohammed" 27'nci ve bin 116 bebeğe verilen "Mohammad" de 56'ncı sıraya yerleşti.

ONS tarafından bugün açıklanan verilerde ayrıca, Muhammad isminin başkent Londra'da geçen yıl en fazla tercih edilen erkek bebek ismi olduğu ifade edildi. Öte yandan, Türkiye'de de sık tercih edilen isimlerden "İbrahim", ilk 100'e girmeyi başararak, listede 91'nci sıraya oturdu.

"AYŞE" İSMİ YÜKSELİŞTE

Bu arada yine Arapça kız isimlerinden olan "Aisha"nın son dönemde yine popülerlik kazanmaya başladığına dikkat çekildi. ONS, Aisha isminin, İngiltere ve Galler'de kız çocuklarına konan en popüler 100 isim listesinde 18 basamak tırmanışa geçerek, en fazla yükseliş gösteren isim oldu ve 75'nci sıraya yerleştiği bildirdi.

Başkent Londra'nın 8,6 milyonluk nüfusunun yüzde 12'sini Müslüman toplum oluşturuyor. Birleşik Krallık'ta yaklaşık 3 milyon Müslüman yaşıyor.

cocukisim

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle