AVUSTRALYA’DA İLK TERAVİH NAMAZI KILINDI

Avustralyalı Müslümanlar Ramazan ayının ilk teravih namazını kılmak için, ülke genelindeki cami ve mescitleri doldurdu.

Avustralya’da yaşayan Müslümanlar, yarın başlayacak Ramazan’ın ilk teravih namazını, ülke genelindeki 200’den fazla cami ve mescitte eda etti.

Türklerin yanı sıra farklı etnik kökenlerden yüzlerce Müslüman, Melbourne’deki Broadmeadows Camisi’ni doldurdu.

Ramazan dolayısıyla Türkiye’den görevli olarak gelen Ankara Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Bodur, namaz öncesi cemaate orucun faziletleri ve Ramazan’ın önemi konulu vaaz verdi.

Vaazın ardından cemaat, ülkedeki ilk teravih namazını kıldı.

“İNSANLIĞIN GELECEĞİ İÇİN DUA EDELİM”

Mustafa Bodur, namazın ardından Ramazan ayının Müslümanların yanı sıra bütün insanlığa hayır getirmesi temennisinde bulundu.

Oruç ibadeti ve Kur’an ayı olarak tanımladığı Ramazan’ı insanların iyi değerlendirmesi için çağrıda bulunan Bodur, “İnsanlığın geleceği için, Müslümanların geleceği için ,ailelerimiz için sıkıntıda, darda olanlar için dua edelim.” ifadelerini kullandı.

CAMİLER RAMAZAN’DA EN YOĞUN GÜNLERİNİ YAŞAYACAK

Ramazan’ın başlamasıyla yoğun bir çalışma temposuna girecek olan cami ve mescitlerde, teravih namazlarının yanı sıra fitre, zekat, iftar, mukabele, itikaf, hatim, Kur’an sohbetleri, hac ve umre organizasyonları düzenlenecek.

Son verilere göre, Avustralya nüfusunun yüzde 2,6’sını teşkil eden Müslümanların sayısı 604 bin 200.

Müslümanlar, Avustralya’nın çok kültürlülük politikaları kapsamında, kendilerine ait cami ve mescitlerde hem ibadetlerini hem de kültürel faaliyetlerini serbestçe yapabilme imkanına sahip.

Kaynak: AA

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle