'ASHABIN İZİNDE' KAMPINDA NELER OLDU?

Lider Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ara tatilde yaptığı "Ashabın İzinde" kampı düzenledi.

Lider Eğitim'in düzenlediği "Değer Halkaları Karakter Eğitimi Programı" kapsamında gençlerle "Ashabın İzinde" kampı düzenledi. Bu yıl ikincisi organize edilen kampta 5. sınıftan liseye kadar 160 öğrenci katıldı. Toplamda 4 gece 5 gündüz süren kamplarda öğrenciler tatillerinde kendilerine değer kattılar.

Kampta, derslerden yarışmalara, hasbıhallerden sosyal ve sportif aktivitelere kadar birçok etkinliğe katılan öğrenciler hem eğlendiler hem öğrendiler.

Bu kamplarda “Ashabın İzinde” teması ile öğrenciler, asrı saadeti bir nebze olsun yaşamaya çalıştılar. Her yurtta ödülü ve cezası ile birbirlerinden sorumlu oldukları ensar-muhacir kerdeşliğini yaşadılar. Gizli gizli gidilen, Kur'ân ayetleri üzerine konuşulup tefekkür edilen “Daru-l Erkam” sohbetleri yapıldı. Her öğrencinin, içinde 1 saat geçirdiği “Hira Mağarası”nda bol bol salavatlar getirildi.

Öğrenciler, İslam kardeşliği konusunu pekiştirmek için Suriyeli ailelere yardım olarak dağıtılan erzakları Suriyeli ailelere teslim ettiler. Bu duyguların yoğun olarak yaşandığı birçok farklı etkinlikte icra edildi. Ayrıca öğrenciler sabah namazından sonra Hüdâyi Şeyh Dairesinde “Sakal-ı Şerif” ziyareti yaparak hüzünlü bir şekilde birbirlerine veda ettiler.

Proje hakkında detaylı bilgi almak için www.degerhalkalari.com'u ziyaret ediniz.

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle