AHLAT'TA AHISKALI ÇOCUKLAR KUR'ÂN-I KERÎM ÖĞRENİYOR

Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Bitlis'in Ahlat ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerinin çocukları, Diyanet İşleri Başkanlığı'nca düzenlenen yaz Kur'an kurslarına başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Ukrayna'dan getirilerek Ahlat ilçesine yerleştirilen 72 ailenin çocukları, Diyanet İşleri Başkanlığı'nca "Gel bu yaz Kur'an'ı gönlüne yaz" sloganıyla açılan kurslarda, Kur'an-ı Kerim ve din dersleri alacak.

Kurslara ilgi gösteren çocuklar, Tunus Mahallesi TOKİ Camiî İmamı Ayhan Kaya'dan Kur'an-ı Kerim eğitimi alıyor. Kaya, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın startını 20 Haziran'da verdiği kursların, tüm yurtta olduğu gibi Ahlat'ta da başladığını anımsattı.

Kursların Kur'an-ı Kerim öğrenmek için çok büyük fırsat olduğunu belirten Ayhan Kaya, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla ilçemize yerleştirilen Ahıskalı Türklerin çocukları da benim görevli olduğum camiye Kur'an-ı Kerim öğrenmeye geliyor. Bu çocuklara büyük bir heves ve istekle Kur'an-ı Kerim öğretmeye başladık." diye konuştu.

Çocuklara Kur'an-ı Kerim'i öğretmenin yanı sıra dini bilgiler de verdiklerini anlatan Kaya, bu konuda üzerlerine düşen görevi yerine getirmek için çaba göstereceklerini ifade etti.

Kaynak: AA

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle