250 YILLIK EVLERİNİ HAYIR İÇİN BAĞIŞLADILAR

Kilisli hayırsever kardeşler, Çanakkale ve Yemen'de şehit olan amcaları ile gazi dedelerinin doğup büyüdüğü birbirine bitişik 250 yıllık iki evi, Türk Kızılayına bağışladı.

Ahmet Necip ve Mahmut Ekrem Alakel kardeşler, Şıh Abdullah Mahallesi'nde kendilerinin de doğup büyüdüğü, Çanakkale gazisi dedeleri ile onun Yemen ve Çanakkale'de şehit düşen 4 kardeşinin hatıralarıyla dolu evlerini Türk Kızılayına verdi.

Gazi torunu Ahmet Necip Alakel, evlerinin kendileri için manevi önem taşıdığını söyledi.

Türk Kızılayının yaptığı faaliyetleri gördükten sonra evlerini bağışlama kararı aldıklarını anlatan Alakel, "Türk Kızılayının çok güzel işler yaptığını görüyoruz. Her nerede bir ihtiyaç sahibi varsa onlara ulaşıyorlar. Bunları gördüğümüz için bağışımızı Türk Kızılayına yapma kararı aldık." dedi.

Mahmut Ekrem Alakel, "Türk Kızılayının faaliyetlerini bildiğimiz için şehit amcalarım ve gazi dedemin hayırları devam etsin diye bu evleri bağışladık. Ahde vefamızı yaşadığımız sürece sürdüreceğiz, çünkü onlar bu vatanı düşmandan kurtardı. Bu evin 250 seneden beri bize atalarımızdan intikal ettiğini biliyoruz. Dedemin dedesinin bu evde yaşadığını biliyorum. Dedemin babasının 5 erkek çocuğu var. 4'ü şehit, biri de gazi olmuş. Onların hepsi bu evden yetişti. Biz de bu evde doğduk, bizim için çok büyük manevi değeri var."

"İYİLİK MERKEZİ" OLACAK

Türk Kızılayı Kilis Şube Başkanı Mehmet Faruk Erdinç de bu tür bağışlar sayesinde Türk Kızılayının faaliyetlerini sürdürebildiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Kilisimizin maruf insanlarından bu iki amcamız, Kilis Türk Kızılayı şubesinin faaliyetlerini yakından takip ettiklerini ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın inisiyatifindeki bir kurum olması nedeniyle evlerini bağışlamak istediklerini söyledi. Biz de yapılacak iyilikler adına buna çok sevindik. Bağışlamış olduklarını evler, kendilerine hayır olarak geri dönecektir. Bu evleri ilk yardım merkezi ve iyilik mağazası olarak kullanmayı düşünüyoruz."

Kaynak: AA

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle