10 YAŞINDAKİ ÇOCUK YARDIM İÇİN 80 BİN KAPAK TOPLADI

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde üniversite öğrencilerine burs verilmesi amacıyla yürütülen proje kapsamında mavi kapak toplayan ilkokul 4. sınıf öğrencisi Ali Hatipoğlu, bu duyarlılığı dolayısıyla Beşiktaş-Osmanlıspor maçına davet edildi.

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde, ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine burs verilmesi amacıyla yürütülen proje kapsamında mavi kapak toplayan ilkokul 4. sınıf öğrencisi Ali Hatipoğlu, küçük yaştaki duyarlılığı nedeniyle çok sevdiği Beşiktaş kulübü tarafından Vodafone Arena'ya davet edilmenin mutluluğunu yaşıyor.

Darıca Yaşlılarla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinin "Mavi Kapaktan Gönül Köprüsü" projesi kapsamında, derslerinden arta kalan sürede mavi kapak toplayan 10 yaşındaki Hatipoğlu, aile fertleri ve okuldaki arkadaşlarının da desteğiyle 1 yılda 80 bin kapağı bir araya getirdi.

Mustafa Kemal İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Hatipoğlu'nun destek verdiği projede 20 üniversite öğrencisine burs sağlanıyor.

TOP OYNAMAK YERİNE KAPAK TOPLADIM

Hatipoğlu, geçen yıl okula giderken ağaçlarda asılı olan bidonları gördüğünü belirterek, bunları annesine sorduğunda mavi kapak toplamak için kullandığını öğrendiğini söyledi.

Yardım etmek amaçlı derslerinden arta kalan sürede kapak toplamaya başladığını ifade eden Hatipoğlu, "Derslerime çalıştıktan sonra dışarı çıktığımda top oynamak yerine kapak topladım. Okulumda da kapak toplanıyordu. Bir arkadaşım da 6 bin 500 kapak getirdi. Sonra onları okul müdürümüz Suat Yazıcı'ya verdik. O da Darıca Yaşlılarla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kudret Sekban'ı çağırdı. Daha sonra 100 kilogram kağıt getirdim. Atık yağ falan getirdim. Şu anda okuldaki arkadaşlarımın da yardımıyla 80 bin kapak bir araya getirildi." diye konuştu.

Bu proje kapsamında mavi kapaklardan elde edilen gelirle öğrencilere yardım edildiğini öğrendiğini aktaran Hatipoğlu, "Daha fazla kapak getirerek öğrencilere yardım edebilirim. Beşiktaşlıyım. Hayalim vardı, Vodafone Arena'da maç izlemek istiyordum. 4 Haziran'da olan lig maçına Beşiktaş beni davet etti. Vodafone Arena'ya maç izlemeye gideceğim. Çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle