KUDÜS TÜM İSLAM ÜMMETİNİ İLGİLENDİREN BİR DAVA

0

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Dr. Yusuf el-Karadavi: “Kudüs, tüm İslam ümmetini ilgilendiren bir davadır.” şeklinde konuştu.

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Karadavi, “Açıkça ilan etmeliyiz ki Kudüs’ü savunma savaşı İslamidir. Kudüs, sadece Filistinlileri ve Arapları değil yeryüzündeki tüm İslam ümmetini ilgilendiren (ortak) bir davadır.” dedi.

Karadavi, Kudüs’ün sadece Filistinlileri değil tüm İslam ümmetini ilgilendirdiğini belirtti.

Karadavi, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Açıkça ilan etmeliyiz ki Kudüs’ü savunma savaşı İslami’dir. Kudüs, sadece Filistinlileri ve Arapları değil yeryüzündeki tüm İslam ümmetini ilgilendiren (ortak) bir davadır.” ifadesini kullandı.

Dün işgal altındaki Doğu Kudüs’ün farklı bölgelerinde kılınan cuma namazından sonra Kudüs ve Batı Şeria’da Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlalleri protesto eden Filistinliler ile İsrail askerleri arasında çıkan olaylarda 3 Filistinli hayatını kaybetmiş, 391 Filistinli de yaralanmıştı.

Kaynak: AA

PAYLAŞ.

Bir yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
HİZMET EHLİNİN VE HİZMETİN ECRİ

Hizmet, nefsin hodgâmlığından kurtularak diğergâm bir ruhla mahlûkâta yönelmek sûretiyle Allâh’ın rızâsını aramaktır. Samîmiyetle yapılan hizmetler, hakîkatte, Hakk’a vuslat iştiyâkının...

Kapat