KUDÜS TÜM İSLAM ÜMMETİNİ İLGİLENDİREN BİR DAVA

0

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Dr. Yusuf el-Karadavi: “Kudüs, tüm İslam ümmetini ilgilendiren bir davadır.” şeklinde konuştu.

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Karadavi, “Açıkça ilan etmeliyiz ki Kudüs’ü savunma savaşı İslamidir. Kudüs, sadece Filistinlileri ve Arapları değil yeryüzündeki tüm İslam ümmetini ilgilendiren (ortak) bir davadır.” dedi.

Karadavi, Kudüs’ün sadece Filistinlileri değil tüm İslam ümmetini ilgilendirdiğini belirtti.

Karadavi, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Açıkça ilan etmeliyiz ki Kudüs’ü savunma savaşı İslami’dir. Kudüs, sadece Filistinlileri ve Arapları değil yeryüzündeki tüm İslam ümmetini ilgilendiren (ortak) bir davadır.” ifadesini kullandı.

Dün işgal altındaki Doğu Kudüs’ün farklı bölgelerinde kılınan cuma namazından sonra Kudüs ve Batı Şeria’da Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlalleri protesto eden Filistinliler ile İsrail askerleri arasında çıkan olaylarda 3 Filistinli hayatını kaybetmiş, 391 Filistinli de yaralanmıştı.

Kaynak: AA

PAYLAŞ.

Bir yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI NEDİR? İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI’NA ÜYE ÜLKELER

İslam İşbirliği Teşkilatı neden kurulmuştur? İslam İşbirliği Teşkilatı ne zaman ve nerede kurulmuştur? İslam işbirliği Teşkilatı (İİT), 1969 yılında kurulan...

Kapat