YENİ YIL MESAJLARI GÖNDERENLERE ÖNEMLİ UYARILAR

Yard. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Yıldırım, yeni yıl mesajları gönderen, yılbaşı kutlamalarına katılan Müslümanlara önemli ikazlarda bulunuyor.

Yıl başları bir dini ritüeller biçiminde kutlanıyorsa ise yani bir Hıristiyanın yılbaşını kutlaması dini bir vazife, bir ibadet, bir inanç temeline dayanırsa onun bu gününü tebrik etmek, onun içinde bulunduğu durumu, inanışı, itikadı tasvip etmek anlamına geleceği için Müslüman için sakıncalı bir tutum ve davranış olur.

Yeni yılınız kutlu olsun demek sizin dininizin,inancınızın bir ibadeti size mutlu, mübarek, mesut, bahtiyar olsun anlamına gelir ki bizim inancımıza göre İslamiyet tek dindir, tek kurtuluş reçetesi sunmaktadır. Ayet-i kerimede buyrulur:

İslam dışı bir arayış içerisine girenlerin, din arayışında bulunanların, yöneldikleri hiçbir şey Allah katında makbul değildir. (Ali İmran, 85) Allah’ın kabul etmediği, Allah’ın kutsamadığı, Allah’ın mübarek kılmadığı bir şeyi tebrik etmek anlamına geldiği için Müslümanlar için sakıncalı bir davranış olur.

NOEL VE YILBAŞI NASIL ORTAYA ÇIKTI?

KİM BİR KAVME BENZEMEYE ÇALIŞIRSA, ONLARDANDIR!

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle