YAŞLI VE HASTALARA ÖRNEK HİZMET

Nevşehir'in Avanos ilçesinde belediye tarafından, yaşlı, engelli ve hastalara yönelik "Evde Ücretsiz Berber" hizmeti sunuluyor.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce yürütülen proje çerçevesinde, Nevşehir'inAvanos ilçesinde  belirli aralıklarla evlerinde ziyaret edilen yaşlı, engelli ve hastalar saç ve sakal tıraşı ediliyor.

Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce, çalışmanın sosyal belediyecilik anlayışı gereği ortaya konulduğunu belirterek, ilk etapta sadece erkeklere yönelik başlatılan hizmetin kısa sürede kadın kuaför aracılığıyla da sürdürüleceğini aktardı.

İnce, "Engellilerimiz, yaşlı ve hastalarımız pek çok kişisel ihtiyaçlarını akrabalarının yardımı sayesinde yapmak zorunda kalıyor. Biz de özellikle berber hizmeti konusunda bu insanlarımıza yardımcı olmak istedik ve projeyi başlattık." diye konuştu.

Mahalle muhtarları ile irtibat kurarak 65 yaş üstü yaşlıların yanı sıra engelli ve hastaların tek tek tespit edildiğini belirten İnce, yapılan duyuru sonrası bazı ihtiyaç sahiplerinin de belediye yetkililerine ulaşarak kayıt altına alındığını aktardı.

"YAŞLI VE ENGELLİLER İÇİN ÇOK YERİNDE BİR HİZMET"

İnce, şöyle konuştu: "Avanos Belediyesi olarak halkımıza verdiğimiz değeri göstermek ve yaşamlarını kolaylaştıracak katkılar sunabilmek için çeşitli projeleri hayata geçiriyoruz. Gözlemlerimiz sonucu bu kapsamda yürütülecek bir çalışmaya ihtiyaç olduğunu tespit ettik. Yaşlı ve engelliler ile felçli ve evden çıkamayacak derecede hasta olanlara yönelik ücretsiz berber hizmeti veriyoruz. Kaymakamlığın Sosyal Hizmetler Vakfı ve mahalle muhtarları ile iletişime geçtik. Belediyemizin internet sitesinden ve yerel gazetelerden duyuru yayınlayarak bu hizmete ihtiyaç duyabilecek vatandaşlarımıza ulaştık. Belediyemizin görevli berberi bu vatandaşlarımızı evinde tıraş ediyor."

Belediyenin verdiği hizmetten yararlanan 78 yaşındaki Süleyman Taşören, saç ve sakal tıraşı için dışarı çıkmakta zorlandığını, yeni uygulama ile rahatladığını söyledi.

Taşören, "Yapılan hizmet memleketteki yaşlılar, engelliler için çok yerinde. Astım, bronşit ve kalp rahatsızlığım sürüyor, yüzde 100 engelli raporum var. Tıraş olmak için dışarı çıkamıyorum. Evde berber hizmeti veren ilgililere çok teşekkür ederim." diye konuştu.

Kaynak: AA

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle