Üç Günde Kur'ân Öğreten Program

TİYEMDER, "3 günde Kur'ân öğretimi" programıyla bu Ramazan da bir çok kişiyi Kur'ân'la buluşturuyor. 17 Haziran'da başlayan ve ilk meyvelerini veren program tüm hızıyla devam ediyor. Programın son bulma tarihi ise 11 Temmuz 2015.

Tüm İlahiyat Fakülteleri ve Yüksek İslam Enstitüleri Derneği (TİYEMDER) tarafından 10 yıldır binlerce kişiyi Kur'ân'la tanıştıran "3 Günde Kur'ân-ı Kerim Öğretimi" programı bu Ramazan da 7'den 70'e herkese Kur'ân-ı Kerim'i öğretmeye devam ediyor.

PROGRAM ÜCRETSİZ DÜZENLENİYOR!

Ücretsiz olarak verilen programda, kursiyerlere Kur'ân-ı Kerim hediye edilerek kurs bitimine kadar hocalar tarafından birebir takip yapılıyor.

Geçen yıl Çilehane Camii'nde yapılan ve 125 kişinin Kur'an okumasına vesile olan program bu sene de Çilehâne Camii'nde, Aziz Mahmud Hüdâyi Vakfı ile birlikte tertip ediliyor.

11 TEMMUZ'DA SONA ERECEK

17 Haziran'da başlayan "3 Günde Kur'ân-ı Kerim Öğretimi" programı, 11 Temmuz 2015'e kadar devam edecek. Programa katılmak için kayıt yaptırmanız gerekiyor.

ÇALIŞANLAR İÇİN HAFTA SONLARI PROGRAMLARI YAPILIYOR

Hafta içi çalışan yahut müsait olmadıkları için programlara katılamayan kişiler için hafta sonları da programlar düzenleniyor.

Yer: Çilehane Camii - Küçük Çamlıca / Üsküdar

Not: "3 Günde Kur'ân-ı Kerim Öğretimi" programı hem erkek hem de kadınlara yöneliktir.

İrtibat: Ömer Faruk Gözcü: 0(535) 310 35 62

IMG_4460

IMG_4457

IMG_4455

3gundekuranegitimi

3 GÜNDE KUR’ÂN ÖĞRENMEK İSTER MİSİN?

https://www.islamveihsan.com/3-gunde-kuran-ogrenmek-ister-misin.html

İslam ve İhsan

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

 • S.A.ben konya,dan yaşıyorum 55 yaşındayım hiç kuran bilgisi yok dinimi yeni öğreniyorum kuran ögrenmek istiyorum nasıl yardımcı olursunuz. şimdiden teşekkür ederim

  yalova'da gelmenizi rica ediyorum

  bir çok kişiyle aynı düşüncelerdeyim.ama cevap vermemişsiniz.bizler uzaktayız buradan oraya gelip faydalanma durumumuz yok.bu programa ulaşmak veya internet üzerinden faydalanmak mümkün mü...lütfen bu konu da aydınlatırsanız sevinirim....Allah razı olsun.

  HOCAM ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN. TABİİ BİZLERİN ORAYA GELMESİ MÜMKÜN DEĞİL. BİZLERDE BİR DİN GÖREVLİSİ OLARAK YAZ DÖNEMLERİNDE CAMİLERDE ÇOCUKLARIMIZA K.KERİM ÖĞRETME GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ. BU PROGRAMI BİZLEREDE GÖNDERİRSENİZ, BİZLERDE ÇOCUKLARIMIZA DAHA KISA SSÜREDE K. KERİM ÖĞRETEREK AHA ÇOK KİŞİLERE K.KERİM ÖĞRETMİŞ OLURUZ VE SİZLEREDE SADAKA-İ CARİYE OOMASI İÇİN BİR ÖMÜR DUA EDERİZ. ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN HİZMETLERİNİZİ BİR SADAKA-İ CARİYE OLARAK KABUL ETİN.

  Selamun aleyküm bu program Ankarada da uygulanamazmı lütfen rica ediyoruz..

  Selamun Aleykum, İnternet uzerinden dersleri izleme ya da farkli surette temin etme olanagimiz var midir? Saygilar

  allah sizlerden razı olsun bu mubarek ramazanda ne hayırlı iş yrpıyorsunuz

  Bayanlar içinde var mı bu kurs?

  • Kurs hem erkek hem de kadınlara yönelik Naciye Hanım.

  • 17 Haziran‘da başlayan “3 Günde Kur’ân-ı Kerim Öğretimi” programı, 11 Temmuz 2015‘e kadar devam edecek. Programa katılmak için kayıt yaptırmanız gerekiyor. ÇALIŞANLAR İÇİN HAFTA SONLARI PROGRAMLARI YAPILIYOR Hafta içi çalışan yahut müsait olmadıkları için programlara katılamayan kişiler için hafta sonları da programlar düzenleniyor. Yer: Çilehane Camii – Küçük Çamlıca / Üsküdar Not: “3 Günde Kur’ân-ı Kerim Öğretimi” programı hem erkek hem de kadınlara yöneliktir. İrtibat: Ömer Faruk Gözcü: 0(535) 310 35 62

  Bu proğramı bize de gönderin öğrencilerimize öğretelim.Selamlar

Yorum Ekle

İslam ve İhsan

İslam, Hz. Adem’den Peygamber Efendimize (s.a.v) gönderilen tüm dinlerin ortak adıdır. Bu gerçeği ifâde için Kur’ân-ı Kerîm’de: “Allâh katında dîn İslâm’dır …” (Âl-i İmrân, 19) buyurulmaktadır. Bu hakîkat, bir başka âyet-i kerîmede şöyle buyurulur: “Kim İslâm’dan başka bir dîn ararsa bilsin ki, ondan (böyle bir dîn) aslâ kabul edilmeyecek ve o âhırette de zarar edenlerden olacaktır.” (Âl-i İmrân, 85)

...

Peygamber Efendimiz (s.a.v) Cibril hadisinde “İslam Nedir?” sorusuna “–İslâm, Allah’tan başka ilâh olmadığına ve Muhammed’in Allah’ın Rasûlü olduğuna şehâdet etmen, namazı dosdoğru kılman, zekâtı vermen, Ramazan orucunu tutman, yoluna güç yetirip imkân bulduğun zaman Kâ’be’yi ziyâret (hac) etmendir” buyurdular.

“İman Nedir?” sorusuna “–Allah’a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, âhiret gününe inanmandır. Yine kadere, hayrına ve şerrine îmân etmendir” buyurdular.

İhsan Nedir? Rasûlullah Efendimiz (s.a.v): “–İhsân, Allah’a, onu görüyormuşsun gibi kulluk etmendir. Sen onu görmüyorsan da O seni mutlaka görüyor” buyurdular. (Müslim, Îmân 1, 5. Buhârî, Îmân 37; Tirmizi Îmân 4; Ebû Dâvûd, Sünnet 16)

Kuran-ı Kerim, Peygamber Efendimize (s.a.v) gönderilen ilahi kitapların sonuncusudur. İlahi emirleri barındıran Kuran ve beraberinde Efendimizin (s.a.v) sünneti tüm Müslümanlar için yol gösterici rehberdir.

Tüm insanlığa rahmet olarak gönderilen örnek şahsiyet Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) 23 senelik nebevi hayatında bizlere Kuran ve Sünneti miras olarak bırakmıştır. Nitekim hadis-i şerifte buyrulur: “Size iki şey bırakıyorum, onlara sımsıkı sarıldığınız sürece yolunuzu asla şaşırmazsınız. Bunlar; Allah’ın kitabı ve Peygamberinin sünnetidir.” (Muvatta’, Kader, 3.)

Tasavvuf; Cenâb-ı Hakkʼı kalben tanıyabilme sanatıdır. Tasavvuf; “îmân”ı “ihsân” gibi muhteşem ve muazzam bir ufka taşımanın diğer adıdır. Tasavvuf’i yola girmekten gaye istikamet üzere yaşayabilmektir. İstikâmet ise, Kitap ve Sünnet’e sımsıkı sarılmak, ilâhî ve nebevî tâlimatları kalbî derinlikle idrâk edip onları hayatın her safhasında vecd içinde yaşayabilmektir.

Dua, Allah Teâlâ ile irtibatta bulunmak; O’na gönülden yönelmek, meramını vâsıta kullanmadan arz etmek demektir. Hadisi şerifte "Bir şey istediğin vakit Allah'tan iste! Yardım dilediğin vakit Allah'tan dile!" buyrulmuştur. (Ahmed b. Hanbel, Müsned, 1/307)

Zikir, bütün tasavvufi terbiye yollarında nebevi bir üsul ve emanet olarak devam edegelmiştir. “…Bilesiniz ki kalpler ancak Allâh’ı zikretmekle huzur bulur.” (er-Ra‘d, 28) Zikir, açık veya gizli şekillerde, belirli adetlerde, farklı tertiplerde yapılan önemli bir esastır. Zikir, hatırlamaktır. Allah'ı hatırlamak farklı şekillerde olabilir. Kur'an okumak, dua etmek, istiğfar etmek, tefekkür etmek, "elhamdülillah" demek, şükretmek zikirdir.

İlim ve hâl kelimelerinden oluşmuş bir isim tamlaması olan ilmihal (ilm-i hâl) sözlükte "durum bilgisi" demektir. Bütün müslümanların dinî bilgi ve uygulama bakımından ihtiyaç duyduğu, bir bakıma müslüman olmanın ve müslümanlığın icaplarını yerine getirmenin ön şartı durumundaki fıkhi temel bilgiler ilmihal diye anılmıştır.

İslam ve İhsan web sitesinde İslam, İman, İbadet, Kuranımız, Peygamberimiz, Tasavvuf, Dualar ve Zikirler, İlmihal, Fıkıh, Hadis ve vb. konularda  güvenilir kaynaklardan bilgiye ulaşabilirsiniz.