Somuncu Baba'nın Evi Ziyarete Açılacak

Bursa'da Osmangazi Belediyesince restorasyonu yapılan Somuncu Baba Evi'nin ramazan ayında hizmete sunulması planlanıyor.

Bursa'da, Osmangazi Belediyesi tarafından restorasyonuna devam edilen Somuncu Baba Evi, ramazan ayında yeniden ziyarete açılacak.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, tarihi yapıdaki çalışmaları inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

RAMAZAN AYINDA ZİYARETE AÇILACAK

Çilehane ve fırınlarda restorasyonun tamamlandığını belirten Dündar, Somuncu Baba Evi'nin Ramazan ayında ziyarete açılacağını ifade etti.

Bursa'nın önemli manevi şahsiyetlerinden Somuncu Baba'nın mirasını yaşatmak için yürütülen çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü vurgulayan Dündar, "Tarihi, kültürel ve manevi mirasımıza sahip çıkıyor, korunup yaşatılması, gelecek nesillere aktarılması konusunda büyük hassasiyet gösteriyoruz. Somuncu Baba çilehanesi ve fırını, Bursa'nın inanç turizmi bakımından en çok ziyaret edilen yerlerinin başında geliyor. Bu düşünceden hareketle burayı yenilemeye karar verdik" ifadelerini kullandı.

somuncu_baba

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle