SALAT-I MÜNCİYE DUASI

Salat-ı münciye duasının Arapça yazılışı, okunuşu ve anlamı.

En müessir dualardan biri olan “Salât-ı Münciye” duâsı namazlardan sonra okunabileceği gibi korku ve afet durumlarında da sık sık okunması tavsiye edilen duâlardandır.

SALAT-I MÜNCİYE DUASI ARAPÇA

SALÂT-I-MÜNCİYE

SALAT-I MÜNCİYE DUASI OKUNUŞU

“Allâahumme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammedin, salâten tüncînâ bihâ min cemîil ehvâali vel âfât, ve takdî lenâ bihâ cemî’al hâcât, ve tutahhirunâ bihâ min cemî’isseyyi’âat ve terfe’unâ bihâ indeke a’ledderecâat, ve tübelliğunâ bihâ aksa’l gayât, min cemî’il hayrâti fi’l hayâti ve ba’del memâat, inneke alâ külli şey’in kadîr.”

SALAT-I MÜNCİYE DUASI ANLAMI

“Allah’ım! Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafâ’ya salât eyle. Öyle bir salât ki; o salât vesîlesiyle bizi bütün korku ve âfetlerden kurtar, bütün ihtiyaçlarımızı gider, bizi bütün günahlardan temizle, bizi derecelerin en yücesine yükselt ve onun vesîlesiyle bizi, hayâtta ve ölümden sonra bütün hayırların en son noktasına ulaştır.”

Bu duâlarda, “Beni ve efrâd-ı ailemi ve bilcümle mü’minleri yer ve gök afatlarından ve cemî’ belâlardan muhafaza buyur ya Rabbi!” diye duâ edilecektir.

Kaynak: Mahmud Sami Ramazanoğlu, Dualar ve Zikirler, Erkam Yayınları

SALÂT-I TEFRÎCİYYE (NÂRİYE) VE SALÂT-I MÜNCİYE DUÂLARI

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle