'SAHABE OKUMALARI' BAŞLIYOR!

Genç Gönüllüler "Gökteki Yıldızların İzinde 'Sahabe Okumaları'"na başlıyor. Program her salı saat 18:00'de Gazanferağa Medresesi’nde gerçekleştirilecek.

Genç Gönüllüler programı şöyle tanıtıyor:

"İnsanın hayat yolculuğunda  en önemli ihtiyaçlarından  birisi de bir rehber ihtiyacı.  Zamanımızda her ne kadar idealsiz ve örneksiz bırakılmaya  ya da kötü örneklerin istilasına uğratılmaya çalışılsak ta bize yegane örneğin Peygamber Efendimiz olduğunu biliyoruz.

Efendimiz’in bu örnekliğini daha iyi anlayabilmek , O’nun “üsve-i hasene” olan şahsiyetinin çevresinde ne gibi tesirler bıraktığını görebilmek için  Peygamber Efendimiz’e  dost olmuş, O’nu  yakından tanımış olan  arkadaşlarının hayatlarına, Peygamberimizle olan ilişkilerine müracaat etme ihtiyacı duyuyoruz. Ashab-ı Kiram’ı tanımak bir bakıma Peygamber Efendimiz’i tanımak gibidir diye düşünüyoruz."

Bu ihtiyaca binaen Genç Gönüllüler bu dönem Yahya Uyar'ın öncülüğünde ‘’ Gökteki Yıldızların İzinde Sahabe Okumaları‘na başlıyor. Program her salı saat 18:00 da Gazanferağa Medresesi’nde gerçekleşecek.

Not: İlk program 8 Mart 2017 Salı günü gerçekleşecek.

Adres: Zeyrek Mahallesi, Kovacılar Sk. No:12, 34083 Fatih/İstanbul

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle