RİYAZÜS SALİHİN - HADİS-İ ŞERİF TERCÜMESİ

İmam-ı Nevevi'nin meşhur eseri "Riyazü's-Salihin - Hadis-i Şerif Tercümesi" beş çeşit baskı ile Erkam Yayınları tarafından yayınlandı. Güvenilir tercüme ve şerhleriyle herkesin okuyup öğrenebileceği hadis kitabı, Peygamber Efendimiz'in (s.a.v.) hayatına ışık tutuyor.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim görevlileri Prof. Dr. M. Yaşar Kandemir, Prof. Dr. İsmail L. Çakan ve Doç Dr. Raşit Küçük'ün 6 yıllık emeğinin sonucu meydana gelen, İmam-ı Nevevi'nin meşhur eseri Riyazü's-Salihin, şerhli anlatımıyla hadisleri günümüz okurunun anlayabileceği şekilde anlatıyor.

Türkiye'de bir çığır açmak. Var olan bir güzel yolu genişletmek. Sâlihler Bahçesine varan güzergahın kullanılırlığını arttırmak... Bu sözler Erkam Yayınevi'nin yeniden şerh ve tercüme ettirip yayınladığı Riyazü's-Sâlihîn hakkında söylenirse, bir gerçeğin teslimi olur. Yayınevimizin ricası üzerine Prof. M. Yaşar Kandemir, Prof İ. Lütfi Çakan ve Prof. Raşit Küçük beyler, Huzûr-ı Risâletpenâhîye sunulacak kıvamda bir esere omuz verdiler. İnsanımızın severek okuduğu Riyazü's-Sâlihîn'i büyük bir titizlikle yeniden tercüme ettiler.

Hemen herkesin azami derece istifade edebileceği bir üslupla konuları açıkladılar. Bu eser hazırlanırken her yönüyle en iyisi, en güzeli olsun arzu edildi. Hocaefendiler, talebeler belli başlı konulardaki hadis-i şerifleri ve açıklamalarını, güvenilir bir tercüme ve şerhte kolayca bulabilsinler diye düşünüldü. Dost meclislerinde, evlerde okunup istifade edilsin istendi. Hadis-i şerifler, ilgili ayet-i kerimelerle ve diğer hadislerle izah edildi. Her hadis-i şeriften sonra; hadisten alınan dersler maddeler halinde sıralandı.

Bu ümmet hadis-i şeriflerin sahibidir. Bu millet Riyâzü's-Sâlihîn'e sahip çıkmıştır. Camilerde, okullarda, kütüphanelerde, evlerde onu baş tacı etmiştir. Okumak, dinlemek ve anladığı ile amel etmek üzere onu benimsemiştir. Ümmetin ittifakla sahiplendiği şeyde hayır vardır. Riyâzü's-Sâlihîn okumalar sünnete sarılmanın canlı örnekleridir. Bu sofrada sizin de nasibiniz olsun.

Riyazüs Salihin - Hadis-i Şerif Tercümesi - Takım- Büyük Boy (8 cilt)

Sipariş etmek için tıklayınız

Lüks Baskı Riyazüs Salihin - Hadis-i Şerif Tercümesi - Takım- Büyük Boy (8 cilt)

Sipariş etmek için tıklayınız

Riyazüs Salihin - Hadis-i Şerif Tercümesi - Sempatik Cep Boy- (8 cilt )

Sipariş etmek için tıklayınız

Riyâzü's Salihîn Tercüme (Tek Cilt)

Sipariş etmek için tıklayınız

Riyazü's Salihin Tercüme-Metin (2 cilt)

Sipariş etmek için tıklayınız

Kaynak: Erkam Yayınları

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle