MÜSLÜMANLARIN ONARIM MEVSİMİ

Altınoluk Dergisi, bu ay [Haziran 2015] 352. sayısında "Ramazan bize ne vermeli?" sorusunun cevabının peşine düşerek, Ramazan iklimini soluklayacak bir sayıyla okuyucularıyla buluşuyor.

Receb’in, Şaban’ın bereketleriyle yüklendik, artık Ramazan’ın kapısını çalıyoruz. Rabbimizin bu ayın rahmet ikliminden doya doya istifade edebilmemize imkân lutfetmesini niyaz ediyoruz.

Altınoluk bu seneki Ramazan’a Bize ne vermeli? sorusu ile giriyor.

altinoluk_352İş bir yerde alabilme işi. Talep işi. Vüs’at ve istiab işi. Yüreklerin açılması işi. Ramazan’ı beklemekle ilgili bir iş. Gelsin ve onun ikliminde yüreklerimizi onaralım işi. İçimizdeki dışımızdaki yaraların farkında olma işi. Yaralarını gör ve sar demek istiyor Altınoluk bir anlamda.

Tevbe edelim, diyor. Tevbe-i nasuha yönelelim, diyor. Kalbimizi avucumuza alalım ve bakalım, orası, Rahman’ın nazarına muhatab olacak berraklıkta mı?

Sonra bir kalb  işçiliğine başlayalım. Kalbi selim yolculuğuna çıkışın başlangıcı olsun Ramazan.  Bir onarım mevsimi olsun Ramazan.

İnsanın maddi – manevi varlığında oluşmuş tüm yara – berenin kulluk şuurunda tedavi süreci... Sahur, seher,  imsak, oruç, namaz, Kur’an... İnfak. Bayram... Tepeden tırnağa İslam günleri olsun günlerimiz.

“Ramazan’ı büyüt büyüt, günleri, ayları, yılları, asırları kuşatsın, bütün zamanlar İslâm zamanı olsun...

Oruç içimizde büyüsün büyüsün, namaz yüreklerimizi sarsın sarsın, zekat mallarımızı arındırsın arındırsın... cennetlik insanlar olalım, cennetlik toplumlar olalım.

İbadetlerimiz. Namazlarımız. Oruçlarımız. Haclarımız. Zekatlarımız.

Bunların her birinde biz, Rabbimizin huzurunda yaşadığımız bilincini kuşanmalıyız. Her bir ibadetten, hayatın bütününe diri bir kulluk şuuru taşımalıyız. Bedenimize bakarken, malımıza mülkümüze bakarken, zamanımıza bakarken her birinde Halik-ı zülcelalin sonsuz lütuflarını hatırlamalı ve geçen sayılarımızda Altınoluk’un kapağına yansıttığımız gibi “İnnâ lillah – Biz Allah’a aitiz” akdini, ahdini yenilemeliyiz.

Ramazanımızın mübarek olmasını, orucun bedenlerimize ve ruhumuza sıhhat getirmesini niyaz ediyoruz. İdrak edeceğimiz Berat Kandilinin, bundan önceki hayatımızın muhasebesini yapmaya, bundan sonrası için temiz hayat yaşamaya vesile olmasını diliyoruz.

Bu sayıyla birlikte küçük bir fiyat ayarlaması yapan Altınoluk, önümüzdeki aydan itibaren yeni bir abone kampanyası başlıyor. Çok güzel bir kitap hazırladık. Pek muhterem Prof. Dr. M. Yaşar Kandemir hocamızın kaleminden. İçe içe, duya duya okuyacaksınız.

ALTINOLUK’TA NELER VAR?

Osman Nûri Topbaş Hocaefendi “Gönül Bahçesinden Hak Dostlarından Hikmetler” üst başlığında “Bâyezîd-i Bistâmî (rahmetullahi aleyh) -5″ Hazretleri’ni anlatıyor.

Dr. Adem Ergül, Ramazan-ı Şerif Deryasında Kabını Büyük Tut!,

Ahmet Taşgetiren, Ramazan Bize Ne Vermeli,

Prof. Dr. Süleyman Derin, Oruçtan Çalma,

Doç. Dr. Kerim Buladı, Ramazan Ayında Akraba ve Komşularla İletişim,

Prof. Dr. Ethem Cebecioğlu, Umrede Hilton'da Kalmıştım,

Prof. Dr. İrfan Gündüz, Kişisel Gelişim ya da Me'nevi Tekamül,

Beytullah Demircioğlu, Mazlumların Ahı Yerde Kalmaz,

Mehmet Dinç, İftarın İki Yüzü,

Nureddin Yıldız, Sabır Mekânları,

Yrd. Doç. Dr. Mustafa Karabacak, Orta Ümmet: Muhammed (s.a.v.) Ümmeti,

Ali Orhan Pehlivan, Hidayete Vesile Ol Bir Müslüman da Sen Yetiştir,

Ayşe Ayten Gürsoy, Bakışın Tefekkkür Olsun.

Ayrıntılı Bilgi: www.altinoluk.com

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle