MISIR'DA BOMBALI SALDIRI

Mısır'ın Kuzey Sina vilayetindeki El-Ariş kentinde düzenlenen bombalı saldırıda 4 asker yaralandı. Mısır yönetimi saldırının arkasında DAEŞ'e biat eden Ensar Beyt el-Makdis adlı örgütün olabileceği üzerinde duruyor.

Mısır'ın Kuzey Sina vilayetindeki El-Ariş kentinde düzenlenen bombalı saldırıda 4 askerin yaralandığı bildirildi.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Ariş kentinde zırhlı askeri aracın geçişi sırasında bomba patlatılması sonucu 4 asker yaralandı.

Yaralıların Ariş Askeri Hastanesine kaldırıldığı ifade edildi.

SALDIRIYI ÜSTLENEN OLMADI

Mısır ordusu ve emniyet teşkilatı, Eylül 2013'ten bu yana başta Kuzey Sina olmak üzere birçok ilde "terörist" olarak adlandırdığı unsurlara yönelik "güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar yaptıkları" gerekçesiyle operasyonlar düzenliyor.

Kuzey Sina vilayetinde, 24 Ekim 2014'te iki güvenlik noktasına düzenlenen saldırının ardından Mısır yönetimi, "terör sorununu kökünden çözmek" iddiasıyla bölgede olağanüstü hal (OHAL) ilan etmiş, bu kapsamda Refah Sınır Kapısı'nı da kapatmıştı.

OHAL son olarak 12 Temmuz'da sekizinci defa 3 aylığına uzatılmıştı.

Sina Yarımadası'nda, Kasım 2014'te terör örgütü DAEŞ'e biat ettiğini duyuran ve daha sonra adını Sina Vilayeti olarak değiştiren Ensar Beyt el-Makdis adlı örgüt gibi bazı silahlı grupların etkin olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Yeni Şafak

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle