KİTABI EN İYİ KİTAP ANLATIR

Kitap dergisi Okur'un 6. sayısı çıktı. Bu sayıda "Kitabı En İyi Kitap Anlatır" kapak dosyasıyla çıkan dergi, kitaptan bahseden kitaplara odaklanıyor.

Okur Dergisi'nin 6. sayısı şöyle tanıtılıyor:

"İlk sayısından bu yana kitap ve kültür dünyasında önemli bir yer edinen Okur, 6. sayısı ile huzurlarınızda. "Kitabı En İyi Kitap Anlatır" kapak dosyasıyla kitaptan bahseden kitaplara odaklandık. Kitaptan bahseden kitaplara dair zengin bir dosya hazırlama fikri bizi çok heyecanlandırdı ve büyük bir keyifle üzerinde çalıştık, umarız okurken sizi de aynı derecede heyecana sevk eder. Çünkü şuna inanıyoruz: Kitabı en iyi yine kitabın bizzat kendisi anlatır.

Bu sayımız da söyleşiler bakımından oldukça verimli görünüyor. Duayen tarihçilerimizden Mehmet Genç; ülkemizin önemli Felsefe hocalarından Rahmi Karakuş; genç edebiyatçılar olarak adlandırabileceğimiz Yasemin Karahüseyin ve Nihan Kaya; Ortaköy’ün en eski sahafı Naim Dikli ve tasarımcı Harun Tan... Hepsi birbirinden keyifli söyleşilerimizi atlamamanızı öneririz.

Yeni bir bölümümüz var: Okur Hikayeleri. Edebiyatçıların, sanatçıların, yazarların kitapla kurduğu ünsiyeti pek âlâ merak edebiliriz ama niyahetinde onların zaten yapması gereken bir şeydir bu. Peki ya okurlar? Bir-sıfır geride başlamışken nasıl sahici bir bağ kurarlar kitapla? Bu sorunun peşine düşerek Çoban Hüsnü amcanın kapısını çaldık ve çok ilginç bir okuma serüveni ile karşılaştık.

Hatıra, polisiye, çizgi roman, çocuk kitaplığı gibi bölümler; yayıncılık haberleri, keşke çevrilse, editörün gözünden, “Türkiye Ne Okuyor?” ve “Dünya Ne Okuyor?” gibi köşeler dergimizin muhtevasını güçlendiren alanlar olmaya devam ediyor.

Konferanslarımızı, etkinliklerimizi ve diğer yeni gelişmeleri sosyal medya adreslerimizde bulabilirsiniz. Eleştirilerinizi ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşın: okur@okurdergisi.com

Okur’un bu sayısında 225 adet kitaptan bahsetmişiz.

50’yi aşkın yazarımızın katkısı ve sizlerin desteği ile çok daha güzel sayılarda buluşmak umuduyla.

Bu sayıda kimler var?

Abdullah Güner, Abdurrahim Yüce, Ali Ayçil, Ayşe Tuğba Silahtar, Ayşe Yazıcılar, Ayşegül Genç, Beşir Ayvazoğlu, Burcu Bayer, Burhaneddin Kanlıoğlu, Büşra Mercan, Dursun Ali Tökel, Ercan Yılmaz, Esad Mücahit Eskimez, Fatma Kebire Gündüz, Furkan Özkul, Gökhan Gökçek, Gülay Özlen Lekesiz, Halil Solak, Hamit Kardaş, Harun Tan, Hasret Ali Genç, Hatice Sarı Tan, Hüsnü Çalhan, İbrahim Demirci, İsmail Güleç, M. Fatih Kutan, Mehmet Erken, Mehmet Genç, Mehmet Lütfi Arslan, Metin Karabaşoğlu, Mikail Türker Bal, Murat Bozkurt, Mustafa Bozoklu, Mustafa Kirenci, Naim Dikli, Nihan Kaya, Ömer Faruk Özbil, Rabia Gülcan Kardaş, Rahmi Karakuş, Salih Yüzgenç, Suavi Kemal Yazgıç, Süleyman Ayan, Süleyman Ragıp Yazıcılar, Taha Kılınç, Tuğba Coşkuner, Turgay Bakırtaş, Yasemin Karahüseyin, Yunus Emre Tozal, Yusuf Korkmaz, Yusuf Temizcan, Yusuf Turan Günaydın, Zeynep Arkan."

Ayrıntılı Bilgi İçin: www.okurdergisi.com

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle