İNSANLIK İÇİN NAMAZ SEMİNERİ

Namaz Gönüllüleri Platformu tarafından başlatılan “Namazla Diriliş Seferberliği” devam ediyor. Namaz Gönüllüleri Platformu ve Ensar Vakfı’nın desteği ile İmam Hatip Okullarında yapılan eğitim seminerlerinde “Namazla Diriliş” konusunda seçkin eğitimciler tarafından öğrencilere namazın önemine dönük eğitimler veriliyor.

Namaz öncesi "Ego" veya "Nefsin" bize çıkarttığı engeller konusunda Fatih Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde üç saate yakın bir sunum yapıldı.

Kişisel Gelişim Uzmanı Fahri Sarrafoğlu tarafından verilen imamhatipuygulamalı eğitimde genç katılımcılara nefis–ego hakkında bilgi verildi. Namaz öncesi nefsin çıkartabileceği engeller ve “bahanelerin” neler olduğu aktarıldı. Uygulamalı eğitim sonrasında eğitime katılan öğrenciler "kendini bilen Rabbini bilir" düsturunca farklı bir eğitim aldıklarını dile getirdiler. Sarrafoğlu, tarafından verilen eğitimde öğrencilere, önyargı-empati-bakmak-görmek-hırs, ötekileştirmeme ve kararsızlık hakkında kısa filmler eşliğinde sunum yapıldı.

Okul Müdürü Macide Gül’ünde katıldığı eğitim sonrasında öğle namazına giden öğrenciler bu seferki kıldıkları namazın daha farklı olduğunu dile getirdiler. Huşu içerisinde bir namaz kılabilmek için namaz öncesinde bazı duygu ve düşüncelerin farkında olunması gerektiğini öğrendiklerini belirterek en önemlisinin bahanecilikten uzak bir ibadet anlayışını eğitim sırasında anladıklarını kaydettiler.

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle