HÜDÂYİ’DE BURSLU İSLAMİ İLİMLER EĞİTİMİ

Hüdâyî İlahiyat Halkaları yeni dönem başvuruları başladı! Aziz Mahmûd Hüdâyi Vakfı bünyesinde hizmet veren Hüdâyî İlahiyat Halkaları, Arapça ve İslami ilimler eğitimi alacak öğrencilere başarı bursu veriyor ve nezih bir ortamda ücretsiz barınma imkânı sunuyor.

Hüdâyi İlahiyat Halkaları, ilahiyat öğrencilerine yönelik klasik usûlde Arapça ve İslâmî ilimler eğitimi veriyor. Öğrencilerin akademik çalışmalarının önemsendiği ve desteklendiği programda bugüne kadar pek çok kimse akademik çalışmalarına devam etmiş, onlarca halka mezunu doktora eğitimini tamamlamış, yine onlarca hoca ilahiyat fakültelerinde vazifelerine devam etmiştir.

Hem klasik usûlde eğitim almış hem de akademik sahadaki çalışmalara devam eden hocaların ders verdiği Hüdâyi İlahiyat Halkaları programında bugün 100’ün üzerinde ilahiyat talebesi bu imkânlardan yararlanıyor.

İLMİ İRFANI İLE ZENGİNLEŞTİRMİŞ İLAHİYATÇILAR

Hüdâyi Halkaları, tahsil edilen ilmin amele dönüşmesi ve hizmet ile taçlanmasını gaye edinmekte ve bu yolda gayret etmekte, Kurân-ı Kerîm ve sünnet-i seniyyenin rehberliğinde, İslâmî ilimlere dair kaynak eserleri özümsemiş, tahsil ettiği ilmi irfân ile zenginleştirmiş, hizmet ehli, diğerkâm ilahiyatçılar yetiştirmeyi hedefliyor.

Hüdayi İlahiyat Halkaları, İstanbul Anadolu yakasında Küçük Çamlıca’da, Avrupa yakasında Gazanfer Ağa Medresesi’nde gerçekleştiriliyor.

Programda; klasik Arapça eğitimi; sarf-nahiv-belagat; İslami ilimlerde; fıkıh, hadis, tefsir, akait, tasavvuf dersleri veriliyor.

Ayrıca İngilizce dil eğitimi desteği, alan seçimine uygun ihtisas okumaları, Fatih Çollak hoca ile tashih-i huruf dersleri, lisansüstü programlarına hazırlık, sosyal faaliyetler, kamplar, seminerler yapılıyor.

Erkek öğrencilere yönelik yapılan programa hudayiilahiyat@gmail.com e-posta adresinden ve aşağıdaki irtibat telefonlarından ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle