HÜDAYİ VAKFI, BOSNA HERSEK’TE YARDIMLARINA DEVAM EDİYOR 

Bosna Hersek’te Mayıs ayında yaşanan sağanak yağışlar nedeniyle nehir taşkınları ve su baskınları olmuş, birçok Bosnalı bu afet dolayısıyla zor günler yaşamıştı. Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı da Mayıs ayından bu yana, sel ve heyelanlardan dolayı mağdur olan Bosna Hersek halkına yardımlarını ulaştırmak için harekete geçmişti.

Bosna Hersek’te yaşanan afet sebebiyle, akarsu yakınlarındaki evler su baskınlarından etkilenmiş, dağ yamaçlarındaki evler ise oluşan heyelanlar sonrasında toprak altında kalarak kullanılamaz hale gelmişti. Öncelikli olarak bölgeye, gıda ve temizlik malzemeleri ulaştıran Hüdâyi Vakfı, Jepçe, Zavidoviçi, Maglay ve Bosanski Şamats şehirlerinde çalışmalarını yoğunlaştırarak sürdürüyor. Özellikle sel ve heyelan sonrasında kullanılamaz hale gelen evlerin ve ev eşyalarının hasar giderme çalışmaları ve temini, kış mevsimi gelmeden önce bitirilmeye çalışılıyor.

Bosna Hersek’te, Hüdayi Vakfı ile koordineli bir şekilde faaliyetlerini devam ettiren TUBA Vakfı'nın (Fondacija TUBA) yürüttüğü çalışmalarda son olarak Zavidoviçi ve Maglay’da evlerindeki tadilat çalışmaları tamamlanan beş aileye daha ev eşyalarının teslim edildiği bildirildi.

Yaşanan afetten dolayı büyük yara alan bölge halkının, bir an önce hayatlarının normale dönmesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirten vakıf yöneticileri, yardımlarını esirgemeyenlere de teşekkür ettiklerini söyledi.

bosna5

bosna

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle