DİYANET CAMİLERDE ÇANAKKALE SEFERBERLİĞİ BAŞLATIYOR

Sabah namazında 81 il ve ilçelerde Çanakkale şehitlerimiz için anma programı düzenlenecek. Camilerde, Kur'an okunup dua edilecek. Vatandaşlara buğday çorbası, üzüm hoşafı ile ekmek ikram edilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 'Çanakkale Şehitlerini Anma Programı' kapsamında bu yıl bir ilke imza atıyor. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 81 ilde Çanakkale şehitleri için özel bir program düzenliyor.

HER İL VE İLÇENİN MERKEZ CAMİSİNDE PROGRAM

81 il ve 957 ilçe olmak üzere tüm yurtta 18 Mart günü sabah namazında aynı anda Çanakkale Şehitlerinin aziz hatıraları için anma programı düzenlenecek. Her il ve ilçenin merkezi bir camisinde sabah namazında gerçekleşecek olan programda, Kuran’ı Kerim başta olmak üzere tekbirler, tehliller, salat-ü selamlar getirilecek, kasideler ile aziz şehitlerin ruhları şad edilecek. Tüm yurtta gerçekleşecek şehitleri anma programında eller dua için açılacak, yüz binlerce insan aynı anda tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anacak.

ANLAMLI İKRAM

Sabah namazı ile başlayacak programlarda vatandaşlara Çanakkale’de askerlerin yediği buğday çorbası, üzüm hoşafı ile ekmek ikram edilecek. Şehit düşen askerlerin çoğunluğunun yaşlarının 13-20 arasında olduğu Çanakkale’de, Şehitleri Anma programına da gençlerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle