Deizme Karşı Kitap

Muhterem Osman Nûri TOPBAŞ Hocaefendi’nin yeni eseri "Aklın Cinneti DEİZM" kitabı çıktı. Îmâna çağıran, vesveseleri çürüten ve deizmin kafa karıştırıcı sorularına cevap veren bu eseri mutlaka okuyun... Eseri temin etmek için tıklayınız.... İrtibat: 0216 532 44 44 - (533) 200 41 78

Osman Nuri topbaş Hocaefendi eserinde şu cümlelere yer veriyor:

  • En küçüğünden en büyüğüne kadar yaratılmış her şey, birer ibret levhası, İlâhî sanat hârikası…
  • Hâl böyleyken; Eserden Müessir’e, sanattan Sanatkâr’a, sebeplerden Müsebbib’e varamamak, aklın cinneti değildir de nedir?
  • Zerreden kürreye, mikro âlemden makro âleme; aklı ve idrâki en güzel şekilde irşâd eden sayısız yüce hakikatler ve İlâhî manzaralar karşısında alık, duygusuz ve nâdan bir şekilde kalmak, aklın cinneti ve iflâsı değildir de nedir?
  • İlâhî vahiy ve yüce duygulardan uzaklaşarak robotlaşan beyinler, insanlık hüviyet ve haysiyetine iptal damgası vurmuş olmuyorlar mı?
  • Enfüste ve âfâkta, hem özlerde hem ufuklarda, bütün cihanlarda kesintisiz temâşâ edilen şu hârikulâde, mükemmel nizâmı; sebepsiz, gayesiz, gayretsiz ve rastgele sayan kişi, aklına mağrur olup gönlünü vîrâneye çevirmiş bir zavallı değil midir?

HAYRETLE SEYREDECEĞİNİZ HAKİKATLER

ATEİZM VE DEİZM FİTNESİ

Ateizm ve Deizm Fitnesi

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle