ÇOCUKLARIN BİLİNÇALTINI YÖNETİYORLAR

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayımladığı Aile Dergisi’nde, çizgi filmlerde cinsellik, satanizm ve masonlukla ilgili ''bilinçaltı mesajlar''ın olduğu belirtilerek çocukların ve gençlerin bu tür sübliminal mesajlardan uzak tutulması gerektiği belirtiliyor.

Subliminal mesaj veya bilinçaltı mesaj, başka bir objenin içine gömülü olan bir işaret ya da mesaj olarak biliniyor. Bu mesajlar normal insan algısı limitlerinin altında kalmak, o anda fark edilmemek üzere tasarlanıyor. Bu yüzden daha çok çocukların ve gençlerin bilinçaltını hipnotize ederek adeta TV endüstrisinin kendi çıkarları için bir eğitim uyguluyor.

Subliminal tekniklerin daha çok reklamcılık ve propaganda alanlarında sıklıkla kullanıldığı biliniyor. Dizilerde veya filmlerde karakterlerin içtiği içecek markaları, kıyafetleri, kullanılan aksesuarlar, arka fondaki görüntüler subliminal mesaj örneklerinden bazıları olarak biliniyor.

CAMİ VURULDUĞUNDA PUAN ALINAN OYUN

TVBu konuyla ilgili olarak, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayımladığı Aile Dergisi’nde, çizgi filmlerde cinsellik, satanizm ve masonlukla ilgili ''bilinçaltı mesajlar'' konusu ele alındı. Uçan tavukların vurulduğu bir bilgisayar oyunu ve buna benzer oyun ve çizgi filmler hakkında Diyanet'ten ailelere önemli uyarı geldi.

Dergideki, ''Yeni Dünya Düzeni’nin Gizli Silahı: Bilinçaltı Mesajlar'' başlıklı bir makalede, bu mesajların bilgisayar oyunlarıyla da verildiği belirtilerek, ''Uçan tavukların vurulduğu bilgisayar oyununda kilise vurulduğunda puan düşüyor, cami vurulduğunda puan alınıyor'' denildi.

ÇOCUKLARIN ALGISIYLA OYNANIYOR

Derginin Şubat sayısında yer alan makaleyi kaleme alan Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Yağmur Küçükbezirci, bilinçaltı mesajların çocukların dünyasındaki yerini değerlendirdi.

Küçükbezirci, ''Geleceğin teminatı çocuklarımızın davranışlarında farklı algılar oluşturmak için her an, her yerde algı operasyonları düzenleniyor'' dedi.

SUBLİMİNAL MESAJLAR ÇOCUKLARIN BEYİNLERİNE YERLEŞTİRİLİYORSUBLİMİNAL

Küçükbezirci ''Bilinçaltı mesaj göndermek için çok farklı teknikler kullanılmaktadır. Bu teknikler, ‘yeni dünya düzeninin’ gizli silahı olarak görülmektedir. Bu konudaki çalışmalarımı derinleştirdikçe, aklımızın ucundan bile geçmeyen yerlerdebilinçaltı mesajların çocuklarımızın saf ve temiz beyinlerine yerleştirildiğini görüyorum.''

Yağmur Küçükbezirci konuya ilişkin, kilise vurulduğu zaman eksi, cami vurulduğu zaman artı puan verilen Moorhuhn Winter oyununu örnek gösterdi.

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle