ÇOCUKLAR İKİNCİ DÖNEME CAMİDE HAZIRLANDILAR

Isparta’da yarıyıl tatilini camide değerlendiren öğrenciler, aldıkları hediye ve dualarla ikinci döneme zinde başladı.

Proje kapsamında yaklaşık 200 öğrenciye çeşitli ödüller verilerek ikinci döneme daha zinde girmeleri ve başarılı olmaları için dualar edildi.

Kavaklı Camiinde gerçekleştirilen törende konuşan Isparta il müftüsü Bayram Şahin, Allah’ın emri olan namazı sevdirmek ve alıştırmak amacıyla söz konusu projeyi planladıklarını söyledi.

“Hedefimiz gençlerimizi, geleceğimizin göz bebeklerini camiye alıştırmak ve onlara Allah, Kur’an, Peygamber sevgisini kazandırmak, inşallah biz mayayı süte attık, tutması için yüce Mevla’ya niyaz ediyoruz, ömrünüz boyunca namaz kılanlardan olursunuz. Aile hayatımızda anne-babalar çocuklarına, çocuklar anne-babalarına namazını kıldın mı? diye sorarak namazı ev içerisinde birbirlerine hatırlatsınlar. Evlerimizde ilk önce namazı konuşacağız. Zalimler, kâfirler, müşrikler istemese de, Allah nurunu tamamlayacaktır. Onun için biz bu hayır işine böyle başladık, Allah tamamına erdirsin. Bu işin öncüleri olan camilerimizdeki din görevlilerini canı gönülden tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum. Yavrularımızın anne ve babalarını tebrik ediyorum, Allah onlardan da razı olsun, sayıları bol olsun. Sizler de imanlı, ahlaklı bir nesil olasınız.”

Program öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirilerek sona erdi.

Projeye Aziziye, TOKİ Akkent, Yakaören, Karakavak, Gelincik Köyü, Mavikent, Anadolu Mahallesi, Habibullah, Sav Valide, Valide, Halıkent, Şehri Gül, Büyük Gökçeli, İstiklal, Davraz Fatih ve Kaleönü Hayat camilerinde vakit namazlarını camide kılmaya gelen 200 kadar öğrenci katıldı.

Kaynak: diyanet haber

3-6 YAŞ ARASINDAKİ ÇOCUKLARDA DİNİ EĞİTİM

PEYGAMBERLERİN ÇOCUK EĞİTİMİNDE ÜÇ ORTAK ÖZELLİĞİ

ÇOCUKLARINIZI 3 HUSUSTA YETİŞTİRİN

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle