CAMİ AVLUSUNDA KİTAP OKUMA GÜNLERİ

Kartal Soğanlık İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Yedi Hilal Derneği'nin etkinliği sayesinde hem camiye gitme hem de kitap okuma alışkanlığı kazanıyor.

Yedi Hilal Derneği, okul yönetimleri ve ailelerin yazılı izinleriyle, okul çıkışlarında öğrencileri camiye götürüp okuma halkaları oluşturarak, çocuklara hem okuma hem de camiye gitme alışkanlığını kazandırmaya çalışıyor.

Kartal Soğanlık İmam Hatip Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri Yedi Hilal Derneği Üyesi Yusuf İslam Kara gözetiminde kitap okuyor.

ÇOCUKLARA CAMİYE GİTME VE KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRIYOR

Kara, okul yönetimi ve velilerden aldığı yazılı izinle, evleri okula yakın olan ve etkinliğe katılmak isteyen öğrencileri, okul çıkışında alıp en yakın camiye götürüyor. Caminin uygun bir yerinde halka oluşturup sırayla öğrencilere kitap okutan Kara, okuma etkinliği bitiminde öğrencilerle birlikte namaz kılıyor.

[caption id="attachment_89813" align="aligncenter" width="550"] Yedi Hilal Derneği, okul yönetimleri ve ailelerin yazılı izinleriyle, okul çıkışlarında öğrencileri camiye götürüp okuma halkaları oluşturarak, çocuklara hem okuma hem de camiye gitme alışkanlığını kazandırmaya çalışıyor. (Tansel Parlak - Anadolu Ajansı)[/caption]

Etkinliğin Yedi Hilal Derneği tarafından okul yönetimleri ve ailelerin işbirliğiyle İstanbul'da birçok ilçede yapıldığı öğrenildi.

Kara, hem çocukları camiye alıştırmak hem de onlara okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçladıklarını belirterek, Kartal’da Topselvi, Atalar, Kurfalı, Yakacık semtlerinde yapılan etkinliğin özellikle ortaokul 7 ve 8. sınıf öğrencilerini kapsadığını söyledi.

Kaynak: AA

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle