BUDİST BİLİM ADAMI NASIL MÜSLÜMAN OLDU?

Hindistan'ın Kalkuta şehrinde doğup büyüyen 33 yaşındaki Budist bilim adamı Singh, Türkiye'de şehadet getirerek Müslüman oldu.

Şehadet getirerek Müslüman olan ve ismini Ali olarak değiştiren Singh, Ankara’da sünnet olarak dini bir vecibeyi de yerine getirdi.

İNTERNETTEN BİR ÇOK VAAZ DİNLEDİM

Müslümanlığı seçtikten sonra "Ali" ismini alan Budist bilim adamı Singh, "Önce Malezya'daki Arap arkadaşlarımdan etkilendim. Onların ibadetlerini görünce hayatımda bazı şeylerin eksik olduğunu fark ettim. Allah'a uzak olduğumu düşünerek, araştırmalara başladım. İnternetten bir çok vaaz dinledim" dedi.

Budist Shailendra Singh (33), üniversite eğitiminden sonra yüksek lisans için Malezya'ya gitti. Burada Müslümanlardan etkilenerek İslam'ı araştırmaya başlayan Singh, doktora eğitiminin ardından Türkiye'ye geldi.

Hacettepe Üniversitesinde eğitimini sürdüren Singh, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yanındaki Ahmet Hamdi Akseki Camisi'ni ziyaret etti. Caminin manevi havasından etkilenen Singh, İslam'ı seçti.

Bugün özel bir hastanede sünnet olan Singh, ismini de Ali olarak değiştirdi.

Singh, Müslüman olduğu için kendisini dışlayan Budist annesiyle küstüklerini belirtti.

HZ ALİ'DEN ÇOK ETKİLENDİM

Yeni ismini de Hz. Ali'den etkilendiği için seçtiğini bildiren Singh, "Onu da araştırmış, hayatına ilişkin bilgi sahibi olmuştum. Onun hayatında kendime yönelik güç buldum" diye konuştu.

Singh, 10 yıl boyunca içindeki manevi boşluğu doldurmak için araştırmalar yaptığını, şimdilerde ise bu boşluğu Kur'an-ı Kerim meali okuyarak giderdiğini kaydetti.

Sünnetin de Kur'an-ı Kerim'de bildirildiğini ifade eden Singh, "Müslümanlar 1400 yıldır sünnet oluyor. Dünya Sağlık Örgütü de bunun bilimsel olduğunu kaydetmişti. Ben de İslam'ı seçtikten sonra bir vecibe olarak sünnet oldum" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle