BİR TAS ÇORBA BİR TEBESSÜM

Hüdayi Vakfı yurtlarındaki üniversite öğrencileri "Bir tas çorba bir tebessüm" sosyal sorumluluk projesi kapsamında her hafta çarşamba akşamı, Aksaray Metro İstasyonu önünde yaklaşık 400 kişiye çorba ikramında bulunuyor.

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı yurtlarında ve konukevlerinde kalan üniversite öğrencilerinin başlattıkları "Bir tas çorba bir tebessüm" sosyal sorumluluk projesi kapsamında her hafta çarşamba akşamı saat 21.00'de Aksaray Metro İstasyonu önünde yaklaşık 400 kişiye çorba ikramında bulunuyorlar.

Bu proje tamamıyla yurt ve öğrenci konukevlerinde kalan öğrencilerin kendi maddi imkanları ve el emekleriyle gerçekleştiriliyor. Projeye idareciler nakliye ve pişirme aşamasında destek oluyor. Mevlid Kandili haftası olması hasebiyle bu hafta 20 kg. lokma tatlı ikramı da gerçekleştirildi.

Bu sosyal sorumluluk projesine gönüllü olarak destek olan öğrenciler, dağıtma işi bittikten sonra tekrar bu faaliyette görev almak istediler. Kendilerinin yalnızca işin maddi destekçisi olarak kalmayıp aynı zamanda dağıtma işini de gerçekleştirmelerinin kendilerinde farklı duygular oluşturduğunu söylüyorlar. Çorba alanların yaptıkları duaları duymanın daha çok yardım etme hissi uyandırdığını belirtiyorlar.

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle