Afrikalı Öğrencilerden İdlib Hassasiyeti

Afrikalı öğrenciler İdlib'de zor günler geçiren Müslüman kardeşlerini unutmadılar. Afrikalı öğrencilerden İdlib hassasiyeti...

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı'nın İLAM Misafir Öğrenciler Biriminde eğitim gören Burkina Fasolu Issouf Kindo ve arkadaşları yapılan İdlib yardımlarından etkilenerek İdlibli küçük kardeşlerine küçükde olsa bir hediye göndermek istediler.

Birim sorumlusu Alim Çataklı Beyefendi yardım etme talebini şu şekilde açıklıyor: "Issouf bana mesaj gönderdi. "Ben İdlib'teki kardeşlerime yardım etmek istiyorum" dedi. Yanıma geldiğinde elinde 2 poşet dolusu kek vardı. İhtiyacı olduğu halde kendisine verdiğimiz bursun bi kısmını İdlibli küçük çocuklar sevinsin, bir nebzede olsa mutlu olsunlar diye harcamış. Bu bizi gerçekten derinden etkiledi. Bu kardeşimizin göstermiş olduğu davranış ümmet adına, merhamet ve kardeşlik adına umutlarımızı yeşertti."

Burkina Fasolu Issouf Kindo ve arkadaşlarının gönderdiği ikramlar Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı'nın İdlibe gönderilen yardımlarıyla İdlibli kardeşlerine ulaşacak.

İDLİB ACİL YARDIM BEKLİYOR

Sizlerde yoğun saldırılarla maruz kalarak yerlerinden edilen aileler, barınak (çadır-battaniye), gıda ve hijyen (temizlik malzemeleri, çocuk bezi) gibi yaşam malzemelerine ihtiyaç duyuyor. Kışa imkânsızlıklar içerisinde giren İdlib’teki mağdurların acil ihtiyaçlarını hep birlikte karşılayalım.

Hüday Vakfı üzerinden yapacağınız bağışlar için:

HESAP NUMARALARI İÇİN TIKLAYINIZ.

ONLİNE BAĞIŞ İÇİN TIKLAYINIZ.

Ayrıca SURİYE yazıp 4832’ye SMS atarak gerçekleştirebilirsiniz. (SMS Bedeli: 15₺)

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle