TÜRKİYE ‘SURİYELİ KÜRTLERİ’ Mİ BOMBALIYOR?

0

Türkiye’nin karşı karşıya olduğu bir başka zorluk uluslararası arenada oluşturulmaya çalışılan “Türkiye Kürtlerle savaşıyor” algısı.

Uluslararası medyada Türkiye’nin terör örgütü PYD mevzilerini bombalaması, “Türkiye Suriyeli Kürtleri bombalıyor” başlıklarıyla veriliyor. İçerideki terörle mücadelede ise terörle mücadeleden ziyade bir “Türk-Kürt” savaşı olarak sunuluyor. Sanki Türkiye’nin topyekûn Kürtlerle savaş halinde olduğu algısı verilmeye çalışılıyor. Bu algı operasyonuna kimi Arap rejimlerinin desteğini alan Arap medyası da dâhil ne yazık ki. Bu algının bir şekilde önüne geçmek gerekiyor.

Ankara saldırısın arkasında PYD’nin olduğu yönündeki güçlü delilleri, müttefikleriyle paylaşan Türkiye ciddi bir diplomasi atağı başlattı. Gerçekleri ısrarla görmek istemeyen çevrelerin PYD’nin de PKK gibi terör örgütü olduğunu kabul etmelerini beklemek pek gerçekçi bulunmuyor.

Kaynak: Beytullah Demircioğlu, Altınoluk Dergisi, 361. Sayı, Mart 2016

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
FATİH İSMET EFENDİ TEKKESİ’NİN TARİHÇESİ

Yanyalı Şeyh Mustafa İsmet Efendi -kuddise sirruh- tarafından vakf edilen İsmet Efendi Tekkesi'nin tarihçesi... İsmet Efendi Tekkesi, Yanyalı Şeyh Mustafa İsmet...

Kapat