SOKAK HAYVANLARI İÇİN AMBULANS HİZMETİ

0

Muğla’da sokak hayvanları için ambulans hizmeti başladı. Vatandaşlar, yaralı ve sokağa terk edilen hayvanlar için “Alo 153″ü arayarak hizmetten faydalanmasını sağlayabilecekler.

Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen’in iletişime geçtiği Gaziantep Canlı Hayatını İyileştirme Derneği (CAHİDE) kurucusu Cengiz Bayram, Dalaman Belediyesine hayvan ambulansı bağışladı.

Belediye tarafından bakımdan geçirilen ve yakıt giderleri Dalaman Belediyesince karşılanan ambulansla Ortaca ve Dalaman’daki sokak hayvanlarının olası yaralanmalarına anında müdahale edilecek.

Tam donanımlı ambulansta müdahale edilecek hayvanlar, HAYDOS Bakım veRehabilitasyon Merkezinde tedavi altına alınacak.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, turizm bölgelerinde vatandaşların çocukları için hayvan alıp, tatil sonrasında sokağa bıraktıklarını belirtti.

Evcil hayvanların sokağa adapte olmasının çok zor olduğuna işaret eden Şaşmaz, “Mecburen biz de bu olaya el atıyoruz. Şu an barınağımızda küçüklü büyüklü 800 hayvanımız var. HAYDOS Başkanımız Türkan Hanım ile elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

HAYDOS Başkanı Dağdelen de sokak hayvanları için bir ambulans olması için çok uğraştığını ifade etti.

Bundan sonra yardıma muhtaç hayvanlara daha iyi hizmet vereceklerini söyleyen Dağdelen, “Gönül ister ki her ilçede, her belediyede bir ambulans bulunsun. Artık sokaklardaki hayvanlar, hayvanseverlerin veya yurtdışından gelen yabancıların sorunu olmasın.” diye konuştu.

Ücretsiz olan ambulans hizmeti için vatandaşların yaralı bir hayvan gördüklerinde “Alo 153″ü aramaları gerekiyor.

Kaynak: AA

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
MÜSLÜMANLAR TÜRKİYE İÇİN TEK YÜREK OLDU

Türkiye'de 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminin başarısız olması amacıyla dünya ülkelerinin Müslüman dini liderleri ve ileri gelenleri, girişimin başarısız olması...

Kapat