Televizyon ve İnternetteki İslam Dışı Programları Seyretmek Caiz midir?

Televizyon izlemek caiz midir? Televizyon ve internetteki islam dışı programları seyretmek caiz midir? Dr. Ahmet Hamdi Yıldırım açıklıyor.

Televizyon izlemek caiz midir? Televizyon derken bügun televizyonda sunulan, gösterilen programları izlemek caiz midir? Bir Müslümanın tasvip etmediği, kabul etmediği bir olaya şahit olması caiz midir?

Affedersiniz bir parkta gayr-i insani, gayr-i ahlaki manzara görseniz oturup onu izler misiniz? Ya mani olmaya çalışırsınız veya olamadınız Allah lanet etsin” der oradan uzaklaşırsınız. Ama şimdi biz televizyonda bize sunulan programların içeriğine müdahal edemiyoruz. Şimdi orada monolog bir yapı var. Siz orada pasif olarak size sunulanı alıyorsunuz, size söyleneni kabul ediyorsunuz.

Senin inancına, itikadına, ameline aykırı bir şey varsa burada pasif düzeyde bir izleyici olarak kalmak çok tehlikeli bir şey. Cenab-ı Allah böyle ortamlarda kalmamızı yasaklıyor. Eğer Allah’ın ve Resulü’nün gazabını çekecek konuşmanın içerisine gireceklerse o zalimlerle aynı ortamda bulunmayın buyuruyor.

TELEVİZYON VE İNTERNET, ÂHİRETİ UNUTTURMAYA ÇALIŞIYOR!

TELEVİZYON VE İNTERNET, ÂHİRETİ UNUTTURMAYA ÇALIŞIYOR!

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle