SURİYELİ HUDEA HERKESİ ŞAŞIRTTI!

Kendisine doğrultulan fotoğraf makinesini silah sanıp, korku dolu gözlerle ellerini havaya kaldıran Suriyeli Hudea'nın yürek burkan fotoğrafı sosyal medyada en çok konuşulan fotoğraflardan biri oldu.

HUDEASuriye'deki iç savaştan kaçıp Türkiye'ye sığınan mültecilerin neler yaşadıklarını özetleyen bu fotoğrafın arkasında savaşın izlerini görüyoruz. İsimsiz, tarihsiz bir gazete küpüründen paylaşılan fotoğrafın altında 4 yaşındaki Hudea'nın Suriye'deki savaştan kaçarak Türkiye sınırına yerleştirilmiş mülteci kamplarından birinde kaldığı anlaşılıyor.

Hudea'nın fotoğrafının yer aldığı gazete küpüründe şunlar yazılı:

"Yüzü bir anda geriliyor. Alt dudağını dişlerinin arasına sıkıştırıp ellerini yavaşça havaya kaldırıyor. Tek kelime etmeden olduğu yerde öylece kalıyor. Kendisine doğrultulan fotoğraf makinesini silah zanneden çocuğu teselli etmek hiç de kolay olmuyor.

Adı Hudea, o henüz 4 yaşında... Hama'daki bombardımanda babasını kaybetmiş. Annesi ve üç kardeşiyle Suriye'nin Türkiye sınırındaki Atme kampına sığınmış. "

suriyeli

 

Kaynak: Türkiye gazetesi, Fotoğraf: Osman Sağırlı

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

  • gazete türkiye gazetesi fotoğrafı çekende rahmetli babamın arkadaşı Osman Sağırlı abi olur. belki eklersiniz habere diye yazdım.

Yorum Ekle