SİZİN ESKİLERİNİZ BİZİM YENİLERİMİZ PROJESİ UMUT OLDU

Erzincan'da bilişim teknolojileri öğretmeni Burak Özgül ve öğrencileri, bilişim sınıfındaki ömrünü tamamlayan bilgisayarların yenilenmesi için başlattıkları "Sizin eskileriniz, bizim yenilerimiz" projesiyle iş adamlarından destek istedi.

Erzincan'ın Mollaköy İlkokulu bilişim teknolojileri öğretmeni Burak Özgül ve öğrencileri, "Sizin eskileriniz, bizim yenilerimiz" sloganıyla iş adamlarına gönderdikleri mektupların karşılık bulması sayesinde yepyeni bir bilişim sınıfına kavuştu.

Merkeze bağlı Mollaköy beldesindeki ilkokulda 4 yıl önce göreve başlayan Özgül, ömrünü dolduran bilgisayarların ihtiyaca cevap vermemesi üzerine yenilerini almak istedi.

Kısıtlı imkanlar nedeniyle bunu gerçekleştiremeyen Özgül ve 33 öğrencisi, "Sizin eskileriniz, bizim yenilerimiz" sloganıyla İstanbul'da faaliyet gösteren çok sayıdaki iş adamına mektup yazarak bilişim sınıfının eksiklerinin giderilmesi için destek talebinde bulundu.

Mektuplarına kısa sürede cevap alan Özgül ve öğrencilerine ihtiyaç duydukları sayının üstünde dizüstü ve masaüstü bilgisayar geldi. Bunların bir kısmıyla bilişim sınıfını yenileyen öğrenciler, diğerlerini ihtiyacı olan başka bir köy okuluna gönderme kararı aldı.

Bilişim teknolojileri öğretmeni Burak Özgül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kısıtlı imkanlar nedeniyle çocukların ihtiyacı olan bilişim sınıfını oluşturmak için bir araya gelerek proje ürettiklerini söyledi.

KENTTEKİ EN GÜZEL BİLİŞİM SINIFINI KURDULAR

Göreve başladığında ilk işinin okulun bilişim sınıfının fiziki şartlarını düzeltmek olduğunu belirten Özgül, şunları kaydetti:

"İlk göreve başladığımda okulda çok iyi bir bilişim teknolojileri sınıfımız yoktu. Çocuklarla beraber oturduk ve ne yapabiliriz diye düşündük. 'Sizin eskiniz, bizim yenimiz' diye bir proje başlattık. Proje kapsamında öğrencilerimiz büyük holdinglerin ve firmaların yöneticilerine çağrı mektupları gönderdi. Sağ olsunlar ülkemizde bu konuda duyarlılık gösteren pek çok kuruluş geri dönüş yaptı ve şu an belki de ilimizde tek olduğunu söyleyebileceğimiz harika bir bilişim teknolojileri sınıfına kavuştuk."

Kaynak: AA

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle